صفحه اصلی / اخبار / ابراز نگرانی در مورد کمبود شدید پزشک در مناطق شمالی انتاریو

ابراز نگرانی در مورد کمبود شدید پزشک در مناطق شمالی انتاریو

banner-niazmandiha2

تورنتو- در پی انتشار گزارشی تحت عنوان Health Quality Ontario که در آن به مرگ زودهنگام ساکنان مناطق شمالی انتاریو اشاره شده است، دبیر انجمن پزشکی انتاریو، با انتشار مقاله ای، از کمبود شدید پزشک در مناطق شمالی استان گله کرد. دکتر نادیا اعلم، در مقاله اش، نوزادی را مثال آورد که در راه انتقال به بیمارستانی در شمال غرب انتاریو جانش را از دست داد. مادر این نوزاد نیز به این دلیل که تنها متخصص بیهوشی شاغل در منطقه در مرخصی بسر می برد، تا آستانه مرگ رفت ولی با اقدام به موقع یک پزشک بازنشسته، از مرگ نجات یافت.

دکتر اعلم در بخش دیگری از این مقاله به 15 هزار شهروند ساکن Kenora (شهری در شمال غرب انتاریو در نزدیکی مرز مانیتوبا) اشاره کرد که حداقل به 15 تا 20 پزشک خانواده نیازمند است. او همچنین به کمبود شدید متخصص بیهوشی، روانپزشک، پزشک اطفال و جراح در شمال غرب انتاریو اشاره کرد.

دکتر لیزا هابرمل، پزشک خانواده که در Kenora زندگی و کار می کند، می گوید مدت انتظار برای ملاقات با پزشک بسیار طولانی است. در بسیاری از موارد بیماران مجبورند مسافت های طولانی را برای دسترسی به مراکز درمانی و جراح طی کنند. دکتر هابرمل معتقد است که علیرغم افزایش بودجه بیمارستان های استان از 11.3 میلیارد دلار در سال 04-2003 به 18 میلیارد دلار برای سال 18-2017، پول به تنهایی نمی تواند مشکل کمبود پزشک را حل کند. به عقیده وی دولت بایستی به جای افزایش بودجه عملیاتی بیمارستان ها، به مشکل کمبود پزشک خانواده در مناطق دورافتاده استان رسیدگی کند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *