اخباراخبار جهان

آیا کره شمالی به آغوش جامعه جهانی باز می گردد یا تهدیدات هسته ای را از سر می گیرد؟

کره شمالی- کیم جونگ اون، در صورت انتخاب گزینه عاقلانه، امسال برای تقویت رابطه با کره جنوبی تلاش کرده و پس از دومین دیدار و گفتگو با دونالد ترامپ، توافقنامه مبنی بر حذف سلاح های هسته ای را امضاء خواهد کرد. با آرام شدن وضعیت در مجمع الجزایر کره، خانواده های کره ای که به اجبار از یکدیگر جدا شده اند، بار دیگر متحد شده و می توانند آزادانه به آن سوی مرز سفر کنند.

اما اگر رهبر کره شمالی، گزینه دوم را انتخاب کند، تهدیدات هسته ای را از سر گرفته و یادداشت تفاهم برای حذف سلاح های هسته ای که در پایان نخستین دیدار و گفتگو با رئیس جمهور آمریکا تنظیم شد را باطل خواهد کرد. در اینصورت، جنگ لفظی بین رهبران دو کشور مجددا آغاز شده و احتمال درگیری نظامی در منطقه را افزایش می دهد.

کیم جونگ اون، در پیامی که به مناسبت آغاز سال 2019 منتشر کرد، هر دو گزینه را محتمل دانست. دیکتاتور کره شمالی گفت که آماده مذاکره با ترامپ در مورد اهداف مشترک می باشد، اما در عین حال اگر آمریکا تحریم های تعیین شده بر علیه کشورش را لغو نکرده و به انجام مانورهای نظامی مشترک با کره جنوبی ادامه بدهد، برنامه هسته ای کره شمالی را از سر خواهد گرفت.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *