صفحه اصلی / اخبار / آیا خرید و فروش خانه با بیتکوین همه گیر می شود؟!

آیا خرید و فروش خانه با بیتکوین همه گیر می شود؟!

تورنتو- اگر خبرهای چند هفته قبل را دنبال کرده باشید، شنیده اید که صاحبخانه ای در میسی ساگا، کاندویش را در عوض 35 عدد Bitcoin  به معرض فروش گذاشت. پس از 4 روز از لیست شدن کاندو، برای آن خریدار پیدا شد و پیشنهاد خرید با Bitcoin مورد قبول قرار گرفت.

فروشنده که درین شورتزبی نام دارد، کاندوی دو خوابه اش را به فروش گذاشت و آن را در ازای دریافت 35 عدد Bitcoin معادل 445 هزار دلار فروخت. او در گفتگو با خبرنگار CBC، از گسترش روزافزون ارزهای مجازی صحبت کرد.

برت استارک، مدیر Starke Realty Team (نماینده فروش شورتزبی) می گوید که برای به حداقل رساندن ریسک در این معامله، کلیه تدابیر احتیاطی لازم در نظر گرفته شد. استارک گفت: ما قیمت ملک را در MLS هر روز بر اساس قیمت روز Bitcoin تغییر می دادیم. طی 4 روز و قبل از دریافت پیشنهاد خرید، شاهد کم و زیاد شدن تعداد 3 بیتکوین بودیم. همچنین شرطی را قرار دادیم که بر اساس آن مقرر شد، کلیه پیشنهادها به هزینه طرفین توسط وکیل بررسی شود.

استارک می گوید با اینکه مطالبه Bitcoin به جای پول، تعداد خریداران احتمالی را محدود می کند، اما از سوی دیگر شانس خریداران دیگر، از جمله خریداران خارجی را افزایش می دهد. او می گوید که برای کاندوی شورتزبی، از موناکو و نیوزیلند نیز پیشنهاد خرید دریافت شد. اما خبری از آمریکایی ها نشد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *