اخباراخبار کانادا

آیا جان توری شایستگی کسب دوباره مقام شهردار تورنتو را دارد؟

تورنتو- انتخابات شهرداری در انتاریو،  در تاریخ 22 اکتبر برگزار خواهد شد. تا به این لحظه، دو رقیب اصلی، جان توری و جنیفر کیزمات می باشند. توری هم اکنون سمت شهردار تورنتو را در اختیار دارد. او به عنوان یک وکیل، تاجر و شخصیت رسانه ای، زندگی حرفه ای پربار و موفقی داشته است. مدیر اجرایی سابق Rogers Media و Rogers Cable بوده و در فاصله سال های 1996 تا 2000 به عنوان کمیسیونر لیگ فوتبال کانادا خدمت کرده است. اما سیاست همواره عشق اول توری بوده است. او اولین بار در انتخابات سال 2003 برای کسب مقام شهردار شرکت کرد اما میدان را به دیوید میلر واگذار کرد. توری از سال 2005 تا 2009، رهبری حزب محافظه کار پیشروی انتاریو را به عهده داشت و از سال 2005 تا 2007 به عنوان نماینده حوزه انتخابی Dufferin-Peel-Wellington وارد مجلس انتاریو شد. توری در انتخابات سال 2014 با شکست داگ فورد، به سمت شهردار تورنتو انتخاب شد.

توری از دخالت کمتر دولت در زندگی شهروندان، مالیات کمتر و شرکت های خصوصی حمایت می کند. اما در عین حال از ساخت مسکن ارزان قیمت و همچنین تقویت سیستم ترانزیت نیز حمایت می نماید. اکثر نظرسنجی های اخیر، میزان محبوبیت توری را بین 62 تا 65 درصد برآورد کرده اند. او مالیات املاک را افزایش نداده است و در جذب بیزنس های جدید به تورنتو و در نتیجه اشتغالزایی موفق عمل کرده است. پروژه های ترانزیتی او، از جمله SmartTrack می تواند به کاهش حجم ترافیک در شهر و تسهیل رفت و آمد ساکنان تورنتو و مناطق اطراف کمک کند.

در مقابل جنیفر کیزمات، از سال 2012 تا 2017 در سمت Chief City Planner در شهرداری خدمت کرده و با توری همکاری کرده است. علیرغم اختلاف نظر آنها در مورد موضوعات مختلف، کیزمات تا قبل از این همواره از توری تمجدید کرده است. جنیفر کیزمات اخیرا به سمت مدیر اجرایی Creative Housing Society (سازمان غیرانتفاعی که در زمینه ساخت مسکن ارزان قیمت فعالیت می کند) انتخاب شده بود. کیزمات در عرصه سیاست چهره تازه وارد و بی تجربه ای محسوب می شود. او هرگز در هیچ انتخابات شهرداری نامزد نشده ولی بسیار به جناح چپ گرایش دارد. او حامی دریافت مالیات بیشتر از اقشار متمول بوده و خواهان کاهش حداکثر سرعت مجاز در خیابان های شهر می باشد. هرچند موضع خود را در مورد ایده افزایش مالیات املاک فاش نکرده، اما از هم اکنون می توان آن را حدس زد. زیرا به عنوان یک شخصیت متمایل به جناح چپ (بخصوص نیودموکرات) با دریافت مالیات بیشتر از مردم مشکلی ندارد.

با توجه به سابقه و کارنامه جان توری آیا او را برای انتخاب مجدد به عنوان شهردار بزرگترین شهر کانادا واجد شرایط می دانید؟

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان