اخباراخبار جهان

آیا ترامپ استیضاح خواهد شد؟

واشنگتن- علیرغم اعتقاد دموکرات ها به اینکه دونالد ترامپ، جرائم مستحق استیضاح، از جمله وادار کردن وکیل سابق اش مایکل کوهن به تخلف مالی در جریان کمپین انتخاباتی مرتکب شده، برخی از سیاستمداران ارشد دموکرات در کمیته قضایی کنگره، مایل به استیضاح رئیس جمهور نیستند.

در پرونده ای که جمعه گذشته به دادگاهی در نیویورک ارائه شد، مایکل کوهن به پرداخت حق السکوت به کارن مک دوگال و استورمی دنیلز برای مسکوت گذاشتن رابطه شان با دونالد ترامپ، اعتراف کرد. دادستان مدعی است که این حق السکوت ها با اطلاع و دستور دونالد ترامپ پرداخت شدند.

همانطور که گفته شد، دموکرات ها ترامپ را به این دلیل قابل استیضاح می دانند. اما بیش از نیمی از 17 عضو دموکرات کمیته قضایی فعلا مایل به این کار نیستند و می گویند که بسیار زود است که بخواهند این گزینه را در نظر بگیرند.  کارن باس، نماینده دموکرات کنگره از کالیفرنیا می گوید:< نمی خواهم اولین کاری که بعد از آغاز دوره جدید کنگره انجام می دهیم، استیضاح رئیس جمهور باشد. معتقدم بایستی منتظر انتشار گزارش نهایی روبرت مولر باشیم.> بسیاری از دموکرات ها با نظر باس موافق هستند. آنان همچنین معتقدند که اقدام دموکرات ها برای استیضاح ترامپ ممکن است از نظر مردم آمریکا و سایر نمایندگان کنگره قابل قبول نباشد. پرامیلا جایاپال، عضو دموکرات کنگره گفت:<استیضاح یک فرایند سیاسی است. افکار عمومی باید موافق ما باشد. زیرا ما برای این کار به دو سوم نمایندگان کنگره نیاز داریم. یعنی جمهوری خواهان نیز باید از آن حمایت کنند.>

اینطور که از اوضاع استنباط می شود، احتمال استیضاح ترامپ وجود دارد. اما زمان آن مشخص نیست.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان