صفحه اصلی / مقالات / املاک و مسکن / آیا افزایش اندک نرخ بهره بر بازار خانه های لوکس تورنتو تاثیر چشمگیر می گذارد؟

آیا افزایش اندک نرخ بهره بر بازار خانه های لوکس تورنتو تاثیر چشمگیر می گذارد؟

Behnam Marfou

تورنتو- پاسخ این سوال از نظر برد هندرسون، مدیر عامل Sotheby’s International Realty Canada منفی است. او معتقد است که افزایش نرخ بهره، بخصوص بر بازار خانه های لوکس تاثیر اندکی خواهد داشت. او می گوید افراد متمول کمتر تحت تاثیر افزایش نرخ بهره قرار می گیرند تا کانادایی هایی که بخش قابل توجهی از درآمد خود را صرف هزینه های مسکن می کنند.

اظهار نظر هندرسون با انتشار گزارش این شرکت در مورد بازار املاک و مستغلات گرانقیمت، همزمان بود. بر اساس این گزارش در نیمه نخست سال 2017، میزان فروش خانه های با قیمت 1 میلیون دلار و بالاتر در GTA افزایش داشت. در فاصله 1 ژانویه تا 30 ژوئن 2017، چهارده هزار و 292 خانه لوکس در GTA معامله شد که در مقایسه با دوره مشابه در سال گذشته افزایش 41 درصدی را نشان می دهد.

میزان فروش خانه های لوکس در ونکوور در نیمه نخست سال 2017، با 23 درصد کاهش به 2 هزار و 385 واحد رسید. در مقابل بازار اینگونه خانه ها در کلگری شاهد افزایش 24 درصدی میزان فروش و رسیدن تعداد آنها با 395 واحد، بود.

هندرسون می گوید که افزایش اندک نرخ بهره (0.25 درصد) و طولانی بودن دوره افزایش تدریجی، حداقل تاثیر را بر بازار مسکن خواهد گذاشت.

Behnam Marfou

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *