اخباراخبار کانادا

آیا آلبرتا به دنبال جدایی از کانادا می باشد؟

آلبرتا- دو بیلبورد تبلیغاتی در کلگری و ادمونتون، آلبرتایی ها را بهت زده کردند. در این بیلبرد از ساکنان استان در مورد جدایی و استقلال آلبرتا از کانادا سوال شده است. پیتر داونینگ، مردی که بیلبوردها را سفارش داده است، خواهان برگزاری رفراندوم در مورد استقلال آلبرتا می باشد.

داونینگ از Alberta Fights Back، می گوید: <قرار داشتن جزو کشوری که به طور فعال مانع اجرای پروژه های خط لوله ما می شود، چه سودی برای آلبرتا دارد؟>

کمپین داونینگ تا پنجشنبه هفته گذشته، حدود 2 هزار و 900 دلار کمک مالی جمع آوری کرده است. اما بد نیست بدانید که 1 هزار و 800 دلار آن از سوی داونینگ و 1 هزار دلار باقیمانده از سوی یک فرد به نام شارون مکلیس تامین شده است. مکلیس، رهبر موقت Alberta Freedom Alliance می باشد که خواهان استقلال و جدایی آلبرتا است و هم اکنون در حال جمع آوری امضاء برای به رسمیت شناخته شدن به عنوان یک حزب سیاسی می باشد.

داونینگ ادعا می کند که حامی هیچ حزب سیاسی نیست و تنها خواهان برگزاری رفراندوم در آلبرتا می باشد. او سابقه 10 سال خدمت در RCMP یا پلیس سلطنتی کانادا را دارد. او تا ژانویه سال جاری به عنوان مشاور سیاسی کار می کرد و بنیانگذار Alberta Fights Back می باشد.

لوری ویلیامز، کارشناس علوم سیاسی می گوید که جدایی طلبی درخواست جدیدی نیست و نشان دهنده ناامیدی و نارضایتی است. مردم با خود فکر می کنند اگر تهدید کنند که کانادا را ترک خواهند کرد، دولت به آنها توجه کرده و به ارزش آنها پی خواهد برد. در حالی که باید به این نکته مهم توجه کنند که احتمال ساخته شدن خط لوله به عنوان یک کشور مستقل به مراتب کمتر خواهد بود. در صورت استقلال آلبرتا از کانادا، از حجم سرمایه گذاری ها در این استان کاسته خواهد شد. آلبرتا ممکن است خود را در وضعیت مشابه انگلستان در جنجال خروج از اتحادیه اروپا بیابد.

مسلما برپا شدن دو بیلبورد، به جدایی آلبرتا از کانادا منجر نخواهد شد. اما این واقعیت که برخی از کانادایی ها به آن فکر می کنند، می تواند نگران کننده باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0