اخباراخبار کانادا

آموزگاران انتاریو خواهان محدود شدن استفاده از تلفن در کلاس

تورنتو- در حالی که آموزگاران دستگاه های الکترونیکی را به عنوان یک ابزار آموزشی قدرتمند در کلاس درس پذیرفته اند، اما از پیامدهای منفی استفاده از این دستگاه ها که سبب پرت شدن حواس دانش آموزان می شود نیز آگاه می باشند. به همین دلیل برخی از آنها، از جمله داگ فورد (رئیس دولت انتاریو) پیشنهاد ممنوعیت کامل تلفن همراه در مدارس را مطرح کرده اند. بد نیست بدانید که دولت فرانسه از سپتامبر امسال، استفاده از تلفن همراه در مدارس سراسر کشور را ممنوع کرده است.

در کانادا، ادارات آموزش و پرورش و مدارس کشور سیاست های خود را در قبال استفاده از تلفن همراه به اجرا گذاشته اند. برخی به کل آن را منع کرده و برخی دیگر به دانش آموزان اجازه می دهند که تبلت، لپ تاپ یا تلفن های هوشمند خود را به مدرسه آورده و به عنوان ابزار کمک آموزشی از آن استفاده کنند. متیو آچسون یکی از طرفداران ممنوعیت کامل است. او که دبیر یکی از دبیرستان های تورنتو است، از دانش آموزان خود می خواهد که به محض ورود به کلاس اش، تلفن ها را در کیسه مخصوص به نام Yondr قرار بدهند که دسترسی به WiFi و رسانه های اجتماعی را بلوک می کند. آچسون، اثربخشی این کیسه ها را با ارزیابی نمرات دانش آموزانش می سنجد و می گوید که از زمانی که استفاده از این کیسه ها را معمول کرده، میانگین نمرات دانش آموزان 8 درصد بهبود یافته است.

مارسل اوگورمن، استاد زبان انگلیسی در دانشگاه واترلو، تکنولوژی مشابه خود را ابداع کرده است و آن را Resistor Case نامیده است. این وسیله نیز مانند Yondr عمل می کند، با این تفاوت که بر خلاف Yondr قفل نمی شود. بلکه در صورتی که دانش آموز به آن دست بزند، صدای گوشخراشی از آن خارج می شود.

آموزگاران برای جدا کردن دانش آموزان از تلفن هایشان در کلاس روش های مختلفی را امتحان کرده اند. از جمله وادار کردن دانش آموز به تحویل تلفن در بدو ورود به کلاس. شان زیستر، دبیر جغرافی و دینی کلاس نهم، قبلا از Resistor Case استفاده کرده و قصد استفاده مجدد از آن را دارد.

به نظر شما کدام روش موثرتر خواهد بود؟ آیا با ممنوعیت کامل موافق هستید یا آن را مانند بسیاری از آموزگاران یک ابزار کمک آموزشی مناسب می دانید؟

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 5
  • 0
  • 7
  • 0
  • 21
  • 0
  • 9
  • 0