اخباراخبار جهان

آمریکا می سوزد و ترامپ، آتش افروز اعظم، از همه خوشحال تر است 

 

به گزارش گلوب اند میل، غیر ممکن است اتفاقاتی را که در همسایه جنوبی در حال رخ دادن است ببینیم و فکر نکنیم شاهد فروپاشی غیر قابل بازگشت کشوری هستیم که زمانی قدرتی جهانی بود.

آمریکا امروز کشوری است که زیر بار نژادپرستی و تعصب کمرش خم شده و بحران ویروس کرونا نیز در کنار سوء مدیریت دولت فدرال به رهبری گنده لاتی که خیال می کند از ضرب و شتم و ویرانی دیگران منفعت می برد، آن را از پا انداخته است. رئیس جمهور دونالد ترامپ آتش افروزی است که پس از به پا کردن آتش سعی دارد مردم را متقاعد کند او تنها کسی است که می تواند آن را خاموش کند.

هرچند خشونت در آمریکا دیگر برای ما کانادایی ها عادی شده، اما این کشور هنوز هم می تواند ما را متحیر کند. تیراندازی در میان جمعیت معترضین در روزهای اخیر و زخمی شدن دو فعال اجتماعی آخرین نمونه آن است. در تظاهرات مربوط به جنبش زندگی سیاهان باارزش است نیز یکی از معترضین توسط راننده یک اتومبیل مورد اصابت گلوله قرار گرفت. وقتی دلیل تیراندازی را از راننده پرسیدند گفت این شخص با اسلحه به پنجره ماشین نزدیک می شد و من ترسیده بودم.

به گزارش وال استریت ژورنال، شهروندان مینیاپولیس معتقدند آنها در جایی زندگی می کنند که دیگر جرم و جنایت مجازاتی ندارد. خرید و فروش مواد مخدر، روسپی گری و دزدی در روز روشن وسط تقلای مردم برای جان سالم به در بردن از پاندمی امری عادی شده است.

در این اوضاع، می بینیم آقای ترامپ به جای چاره اندیشی ماموران فدرال خود را برای ایجاد ناآرامی در پورتلند بسیج می کند. آشوبی که در پی آن مجسمه ها سرنگون شد، شیشه ها شکست، و ساختمان ها به آتش کشیده شد. حتی دیدیم که پلیس تظاهرات مسالمت آمیز را به خشونت و خونریزی کشید.

 

 

این تصویر بیشتر به یک فیلم سینمایی از پایان رویای آمریکا شبیه است که کارگردانی جز ترامپ نمی تواند داشته باشد؛ کسی که بخواهد از ناآرامی و آشوب داخلی برای برنده شدن مجدد در انتخابات بهره برداری کند.

هرچند در ظاهر به نظر می رسد هرج و مرجی که در دوران سکونت ترامپ در کاخ سفید، در آمریکا به راه افتاده منفعتی برای او نداشته باشد اما با کمی دقت متوجه می شویم سرنخ همه این ناآرامی ها در دست خود اوست. در حالی که اعتراضات پورتلند، سیاتل، اوکلند و بسیاری از شهرهای دیگر مسالمت آمیز بوده است، تظاهرات متعددی نیز به آشوب کشیده شده و به درگیری با پلیس منتهی شده اند. هدف ترامپ هم دقیقا همین است: تظاهرات در واقع پوششی برای وارد عمل کردن پلیس و ارائه تصویری خبیث و قانون شکن از معترضان به دولت است. 

 در حالی که در بسیاری از شهرها از جمله سیاتل، شورای شهر رای به کاهش بودجه پلیس و ممنوعیت استفاده از گاز اشک آور در میان جمعیت داده است، وزارت دادگستری آمریکا این دستور را فعلا به حالت تعلیق درآورده است. 

همان طور که اشاره شد، آقای ترامپ تلاش می کند صحنه های قانون شکنی را بزرگنمایی کرده و روی آن مانور بدهد. ستاد انتخاباتی او تاکنون بیش از 26 میلیون دلار برای به تصویر کشیدن آمریکا در تبلیغات به عنوان کشوری در آستانه فرو رفتن در آشوب و هرج و مرج در صورت انتخاب رهبری چون جو بایدن هزینه کرده است.

اما به نظر می رسد دموکرات ها هنوز استراتژی ترامپ را جدی نگرفته اند و نمی دانند نظم و قانون برای عموم مردم اولویت است. آنها همچنین امیدوارند مدیریت فاجعه بار ترامپ در دوران پاندمی کووید-19 هرگونه استراتژی تبلیغاتی او را باطل کند.

با این وجود، ترامپ دست از تلاش برای تبدیل نظم و امنیت به عنوان دغدغه اصلی مردم آمریکا بر نخواهد داشت. و این یعنی هر چه هرج و مرج در آمریکا بیشتر شود، او خوشحال تر است. 

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫3 نظرها

 1. کسروی اخوندی که پس از بازگشت از شوروی ، کتاب سوزی می کرد حافظ و سعدی و فردوسی !
  بلاروس می‌گوید در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۳۲ مزدور نظامی روسی را که وارد کشور شده بودند، بازداشت کرده است.
  https://www.radiofarda.com/a/belarus-mercinaries/30759013.html
  ——————————————————————————–
  این خبر بسیار در تاباندن نور بر تاریک خانه اشباح جاسوسی روسی در ایران و جهان ، که به دستان الوده تاریخ نویسان مزدور روسیه در ایران ( میلانی ، آجودانی ، پرواند ابراهیمیان ، تفرشی ، …) کاملا منحرف شده و مملو از دروغهای روسی است ، مؤثر است .
  خبر از کشور مزدور روسیه ! یکی از سه کشور کمونیست باقیمانده در جهان ، همسایه روسیه و متحد اول پوتین است .
  پوتین به این نوکر دیکتاتور ابله مزدور خودش هم رحم نمی کند . خامنف به این مردک جنایت کار زیر اب زن جهانخوار یعنی پوتین اعتماد کرده ! می گوید به امریکا نمی شود اعتماد کرد !
  مارکسیست های روسی همه این کثافت کاریها را سانسور میکنند . برای کی ؟ به نفع کدام اشغال گر ؟
  تنها این نیست . همین دیشب برنامه ای به نام “بدون سانسور” برای اولین بار در کانال یک از یکی از ماله کشی ها و سانسور کردنها و دروغ گویی ها و عوامفریبی های تاریخی توده ایها در ایران پرده برداشت .
  از قول نفیسی اورد که این آقای کسروی که مزدور روسیه بوده در قفقاز ، یک آخوند منبری بوده ، ملا بوده ، رفته در قفقاز انجا با لنینیست ها بوده ، او را تعلیم داده اند . برگشته ایران رفته پیش مزدور روسی دیگری که او هم اخوند بود به نام قاضی محمد تجزیه طلب مزدور کرد ، با او دعواش شده ! ( دعوای جاسوسان روس ، خلق و پرچم ) رفته پیش رضا شاه ، در انجا کتاب سوزان راه انداخته ! دقت کنید کتاب سوزان ! انهم کتاب سعدی و حافظ ! مثل شاملو که ضد ایرانی بود ، چهار شنبه سوری را ارتجاعی می دانست ، فروغ فرخزاد فمینیست را جنده می خواند !
  حالا یک مشت مزدور روسیه این مزدوران روسی را گنده میکنند تا به ماتحت ملت ایران فرو کنند ! برای روسیه ! که پوتین نه تنها به مسیح چهره خیانت کرد ، به اسد هم دارد پشت پا می اندازد ، نه تنها در اوکراین که در لیبی هم مزدور مرسنری می فرستد ، نه تنها به المان مرکل متحد خودش در اروپا پشت پا انداخت و مرسنری تعلیم داد فرستاد انجا ، بلکه به بلاروس هم مرسنری می فرستد !
  کیهان لندن ، همن سیدی ، چالنگی ، …. که از روسیه تعریف میکنند به نوعی که اینها همه از معجزات پوتین است ، و با ماله کشی روی کشتار مردم سوریه ، لیبی ، اوکراین ، …. این کارهای خائنانه پوتین را مثبت نشان می دهند . یعنی پوتین با ملاها و اسد بد است ! پوتین با ترامپ و اسرائیل و سعودی و امارات خوب است !

 2. کیهان لندن ، همن سیدی ، چالنگی ، …. که از روسیه تعریف میکنند به نوعی که اینها همه از معجزات پوتین است ، و با ماله کشی روی کشتار مردم سوریه ، لیبی ، اوکراین ، …. این کارهای خائنانه پوتین را مثبت نشان می دهند . یعنی پوتین با ملاها و اسد بد است ! پوتین با ترامپ و اسرائیل و سعودی و امارات خوب است !
  حالا خوب و بد بودن پوتین را اینجا بفهمید ، مزدوران روسیه را هم اینجا بشناسید !
  اما این “واگنر” پوتین همان “داعش” است . نیروهای تروریستی ک گ ب (مثل سپاه قدس) ، کارشان تعلیم همه نیروهای تروریستی است در همه جا ، از امریکا (افا) ، تا المان ( هواداران فاشیسم) ، تا سوریه و لیبی و عراق و افغانستان (داعش ، طالبان) ، تا ونزوئلا و ترکیه ( پ ک ک) و بلژیک ( تروریست های مراکشی) و فرانسه (جلیقه زردها ) ، و حالا بلاروس ! بلاروس ! و اخوند کتاب سوز لنینیست کسروی !
  هر دم از این باغ بری میرسد ! کتاب سوزان سعدی و حافظ !
  حالا خواهند گفت که اقا تغییر کرده ! من نمی دانم که چرا این تغییر فقط برای مزدوران روسیه و مارکسیست های روسی جایز است ، اما شاهزاده ، بازرگان ، جلال ال احمد ، بنی صدر ، مجاهدین خلق ، … که توده ای نیستند و روسی نیستند ، گذشته شان از امروز انها مهم تر است . یعنی حتی اگر گفته باشند که غلط کردند و کاملا عکس ان عمل کرده باشند و هوادار لائیسیته و دموکراسی لیبرال باشند ، باز گذشته انها و اشتباه انها در گذشته ملاک داوری امروز علیه انها است .

  این افراد در حومه مینسک، پایتخت کشور بازداشت شده‌اند.

  بلاروس می‌گوید این افراد عضو مزدوران شرکت نظامی «واگنر» روسیه هستند و برای بی‌ثبات کردن کشور در انتخابات ۹ اوت سال جاری وارد بلاروس شده‌اند.

  خبرگزاری رسمی بلاروس گزارش داده بعد از دریافت اطلاعاتی درباره ورود پنهانی ۲۰۰ مزدور نظامی روسی به کشور در آستانه انتخابات ریاست جمهوری، نیروهای امنیتی وارد عمل شده و ۲۹ ژوئن ۳۲ تن از این افراد خارجی را بازداشت کرده‌اند.

  این گزارش می‌گوید مزدوران روسی ۲۴ ژوئیه، یک هفته پیش، وارد کشور شده‌اند.

  مزدوران گروه واگنر که گفته می‌شود یوگئنی پریگوژین، معروف به «آشپز کاخ ریاست جمهوری روسیه» رهبری آن را بر عهده دارد، سالهاست که در سوریه، آفریقا، اوکراین و خصوصا لیبی در حال نبرد هستند.

  الکساندر لوکاشنکو رئیس‌جمهوری بلاروس روسیه را متهم کرده که «مقاصد کثیفی» در سر دارد و از دولت مسکو خواسته است درباره ورود مزدوران شرکت واگنر به بلاروس توضیح دهد.

  دولت بلاروس همچنین نام چند نفر از اعضای شاخص بازداشت شده مزدوران روسی را منتشر کرده که در میان آنها افرادی که متهم به مشارکت در جنگ جدایی‌طلبان اوکراین و جنگ داخلی لیبی هستند نیز دیده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید