صفحه اصلی / اخبار / آغاز کمپین مبارزه با رانندگان حواس پرت، توسط پلیس انتاریو

آغاز کمپین مبارزه با رانندگان حواس پرت، توسط پلیس انتاریو

Behnam Marfou

تورنتو- OPP (پلیس انتاریو) از دوشنبه 12 مارچ کمپین سالانه خود برای برخورد با distracted driving را آغاز کردند. اجرای کمپین با تعطیلات March Break همزمان می باشد. طی هفته جاری، ماموران پلیس با رانندگان متخلفی که در حین رانندگی به پیرامون خود توجه ندارند و با تلفن دستی صحبت کرده و یا تکست ارسال و دریافت می کنند، برخورد خواهد کرد. پلیس انجام کارهایی از جمله خوردن و نوشیدن پشت فرمان در حین رانندگی را نیز خطرناک می داند.

پلیس انتاریو، پنجمین سال است که چنین کمپینی را اجرا می کند. استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی یا distracted driving، عامل 83 درصد از مرگ و میرهای ناشی از سوانح رانندگی در سال گذشته بود. از سال 2009 به اینسو، یعنی از زمان به اجرا گذاشته شدن قانون مورد اشاره، 692 نفر در سوانح رانندگی در جاده های تحت کنترل پلیس انتاریو، جان خود را از دست دادند.

مجازات distracted driving درج 3 امتیاز منفی در سابقه راننده و 1 هزار دلار جریمه نقدی است.

پلیس می گوید که رانندگان متخلف همچنین ممکن است بر اساس Highway Traffic Act با اتهام careless driving  و یا حتی قوانین کیفری روبرو شوند که جریمه و مجازات آن به مراتب سنگین تر می باشد. به گزارش پلیس انتاریو، سال گذشته 8 هزار و 700 مورد تصادف ناشی از رانندگی بی توجه در استان رخ داد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *