صفحه اصلی / اخبار / آغاز پوشش بیمه دارویی برای انتاریویی های زیر بیست و چهار سال از ژانویه سال آینده

آغاز پوشش بیمه دارویی برای انتاریویی های زیر بیست و چهار سال از ژانویه سال آینده

تورنتو- دکتر اریک هاسکینز، وزیر بهداشت و درمان انتاریو، با انتشار مقاله ای در Huffington Post، به تاریخچه خدمات درمانی همگانی در کانادا و تلاش های دولت انتاریو برای تقویت آن اشاره کرده و می نویسد: سیستم مراقبت های بهداشتی کانادا یکی از بارزترین مشخصه های کشور می باشد. نظامی که آن را مدیون تامی داگلاس، رئیس دولت ساسکاچوان و اقدام انقلابی او در سال 1962 هستیم. دولت او در آن سال، یک برنامه جامع بیمه درمانی را برای ساسکاچوان معرفی کرد تا هیچ کس نگران تامین هزینه مراجعه به پزشک نباشد. چند سال بعد، دولت فدرال تحت ریاست لیستر پیرسون، به پیروی از داگلاس، Medicare را معرفی کرد تا همه کانادایی ها بدون در نظر گرفتن توانایی پرداخت هزینه درمانی، به مراقبت بهداشتی دسترسی داشته باشند.

اما کار به Medicare ختم نشد. از دهه 1960 به این سو کارشناسان، ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی، رهبران و شهروندان یکصدا خواستار پوشش بیمه دارویی برای داروهای تجویزی هستند. از زمانی که وارد دانشکده پزشکی شدم، به پوشش همگانی دارویی اعتقاد داشتم. به عنوان پزشک، بارها با والدینی روبرو شده ام که پولی برای خرید داروی تجویز شده برای درمان عفونت ریوی، آسم یا بیماری مزمن خود و فرزندان شان ندارند. نتایج مطالعات نشان می دهد که حداقل یک نفر از هر 10 کانادایی قادر به پرداخت هزینه داروی تجویز شده نیست. به همین دلیل از سال 2014، یعنی هنگامی که به عنوان وزیر بهداشت استان انتاریو کارم را آغاز کردم، پوشش بیمه دارویی همگانی را در برنامه کاری ام قرار داده ام. حال، در یکصد و پنجاهمین سالگرد تاسیس کانادا و تحت رهبری خانم کتلین وین، دولت انتاریو گامی بلند در جهت تحقق این هدف برداشته است.

از اول ژانویه 2018، کلیه انتاریویی های 24 ساله و زیر 24 سال می توانند داروی تجویز شده خود را به صورت رایگان تهیه کنند. به این ترتیب بیش از 4 میلیون کودک، نوجوان و جوان می توانند به بیش از 4 هزار و 400 دارو، از جمله داروهای سرطان و داروهای بیماری های نادر، صرع و اختلالات روحی و روانی، به صورت رایگان دسترسی داشته باشند. برای دسترسی به این داروها فقط به ارائه شماره کارت خدمات درمانی نیاز خواهد بود.

ما به خود برای سیستم Medicare می بالیم. اعتقاد مشترک همه ما این است که همه کانادایی ها، صرفنظر از شرایط و موقعیت شان بایستی به مراقبت های بهداشتی دسترسی داشته باشند. Pharmacare (بیمه همگانی دارویی) یکی از مهمترین گام هاییست که باید در جهت تحقق این هدف برداشته شود.

به روزی که بتوانیم پوشش همگانی دارو را برای همه کانادایی ها ارائه کنیم، خوشبین هستم. اما تا رسیدن آن روز، به دولت مان افتخار می کنم. زیرا مانند کاری که تامی داگلاس سال ها پیش انجام داد، گامی بزرگ در جهت ارائه Pharmacare به کودکان، نوجوانان و جوانان برداشته ایم.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *