اخباراخبار کانادا

آغاز محاکمه مادر کبکی به اتهام قتل دو دختر خردسالش

کبک- آدل سورلا، 52 ساله که متهم به قتل عمد دو دختر خردسالش می باشد، با حضور در دادگاهی در لاوال (حومه مونترال)، درباره زندگی اش در کنار دخترانش آماندا 9 ، سابرینا 8 ساله و همسر فقیدش جوزپه دی ویتو شهادت داد. آدل گفت: <خبر بارداری ام با آماندا بهترین لحظه زندگی ام بود. زندگی من با <مادر بودن> تعریف می شد.>

سورلا به اتهام قتل عمد آماندا و سابرینا در مارچ 2009 محاکمه می شود. اجساد دو قربانی در اتاق بازی خانه شان در لاوال، در حالی که روپوش مدرسه را بر تن داشتند، پیدا شد. آدل، در حین شهادت آماندا را دختری گرم مهربان با موهای طلایی توصیف کرد. 18 ماه پس از به دنیا آمدن آماندا، سابرینا به جمع خانواده اضافه شد.
حاضران در دادگاه، از جمله 6 زن و 6 مرد عضو هیئت منصفه، شنیدند که در دوران بارداری، سورلا مبتلا به تومور مغزی (پشت گوش راست) تشخیص داده شد. تومور باعث شد شنوایی گوش راست را از دست بدهد. سورلا عمل جراحی را به بعد از زایمان موکول کرد. 6 ماه پس از تولد سابرینا، سورلا تحت عمل جراحی خارج کردن تومور قرار گرفت. علیرغم موفقیت آمیز بودن عمل، دوران نقاهت به سختی گذشت. سورلا نمی توانست چشم راست خود را به طور کامل ببندد. پزشکان تصمیم گرفتند روی پلک او وزنه بگذارند تا بتواند آن را ببندد. او همچنین تنها با استفاده از نی غذا می خورد و حس تعادلش را از دست داده بود. سمت راست صورتش هم فلج شده و نمی توانست لبخند بزند. عوارض عمل، باعث شد سورلا تعادل روحی و روانی اش را از دست بدهد. دو سال طول کشید تا سورلا بتواند به طور کامل مراقبت از فرزندانش را از سر بگیرد.
آدل همچنین رابطه اش با همسرش جوزپه دی ویتو را تشریح کرد و گفت که آنها از دوران دبیرستان عاشق یکدیگر بودند ولی در 30 سالگی با یکدیگر ازدواج کردند. سورلا، دی ویتو را پدری مهربان توصیف کرد ولی گفت که اکثر 8 سال زندگی زناشویی شان، از خانه غایب بود. رابطه آنها در سال 2006 متشنج شد. دی ویتو که فروشنده موتورسیکلت و اتومبیل کرایه ای بود، دلیل غیبت های مکررش را مشغله کاری ذکر می کرد. نوامبر 2006، ماموران پلیس به منزل سورلا آمدند و حکم بازداشت دی ویتو را ارائه کردند. او به دلیل همکاری با باندهای سازمان یافته خلاف تحت تعقیب بود. دی ویتو در سال 2010 بازداشت و محکوم شد. او جولای 2013 در سلول زندان مرده پیدا شد.
آدل که از عوارض بیماری، استرس، غیبت همسر و بیماری روحی رنج می برد در دسامبر 2006 اقدام به خودکشی کرد. زیرا خود را سربار خانواده می دانست.
محاکمه سورلا همچنان ادامه دارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0