صفحه اصلی / دنیای مد / آشنایی با تاریخچه کورست

آشنایی با تاریخچه کورست

کورست، صدها سال است که برای متناسب نشان دادن اندام پوشیده می شود. بنابراین گمان می کنیم آشنایی با تاریخچه این وسیله که به نوبه خود نوعی لباس زیر محسوب می شود، خالی از لطف نباشد.

کورست از کجا آمده است؟

کورست در اواخر قرون وسطی در اروپا مورد استفاده قرار گرفت. در این دوران خانم ها بیشتر بر روی نشان دادن زیبایی های اندام شان حساس شدند. قدمت اولین کورست های اروپایی به سال های 1500 باز می گردد. اما در سال های 1830 و 1860 شکل کورست ها تغییر کرد و به ساعت های شنی شباهت پیدا کرد.

با اینکه گرایش روزافزون بانوان به ورزش، بخصوص پس از جنگ جهانی اول باعث شد خانم ها پوشیدن روزانه کورست را کنار بگذارند، اما کورست هرگز به طور کامل از صحنه مد ناپدید نشد. بازیگران زن هالیوود، از جمله سوفیا لورن زیبا و هوس انگیز، همچنان به پوشیدن آنها در فیلم ها اصرار داشتند تا زیباتر و خوش اندام تر به نظر برسند.

کورست های امروزی، عمدتا دو نوع هستند، نوع اول underbust هستند که روی شکم را گرفته و تا زیر سینه ها می رسند و نوع دوم overbust  که روی سینه ها و شکم را می پوشاند. بنابراین با این نوع کورست نیازی به پوشیدن سینه بند نخواهید داشت.

حسن کورست های نوع اول این است که می توانید آن را روی لباس نیز بپوشید.

در هنگام خرید کورست توجه داشته باشید که رقمی که به عنوان سایز روی آن درج شده نشان دهنده سایز دور کمر شما به اینچ می باشد. کورست سازان معتبر، از عبارات small، medium و large استفاده نمی کنند. برعکس سایز را با شماره هایی مثل 24 ، 26 , 28 inches نشان می دهند. به همین دلیل بایستی اندازه دور کمرتان را به صورت دقیق بدانید.

اگر برای اولین بار کورست می پوشید، سعی کنید بندهای آن را خیلی محکم نبندید. به بدن تان زمان بدهید که به آن عادت کند. اگر در حین پوشیدن کورست احساس درد یا نفس تنگی داشتید، بلافاصله بندهای آن را شل کنید.

کورست ها دیگر به ندرت در فروشگاه ها فروخته می شوند. بنابراین راحت ترین راه تهیه آنها خرید آنلاین می باشد. Mystic City Corsets یکی از برندهای محبوب خانم هایی است که به تازگی به پوشیدن کورست روی آورده اند. اگر وسع خرید کورست گران تر را دارید، برند What Katie Did توصیه می شود که در جهان محبوبیت زیادی دارد. اما بهترین کورست ها را می توانید از Dark Garden تهیه کنید. البته به قیمت گران!

Behnam Marfou

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *