علم و دانش
موضوعات داغ

آزارگران جنسی کودکان در ایالت آلاباما با دارو اخته می شوند

نمایندگان مجلس ایالتی آلاباما قانونی را به تصویب رساندند که بر اساس آن آزارگران جنسی کودکان با دارو اخته شده و بایستی هزینه آن را بپردازند.

بر اساس لایحه HB 379، محکومین سوءاستفاده جنسی از کودکان زیر 13 سال یک ماه قبل از به پایان رسیدن دوران محکومیت و آزادی از زندان با دارو اخته خواهند شد. دوره درمان دارویی با صلاحدید دادگاه قابل تمدید خواهد بود. همانطور که گفته شد، فرد مجرم بایستی هزینه آن را بپردازد.

در لایحه مورد اشاره، این عمل به صورت دریافت دارو، از جمله مدروکسی پروژسترون استات و یا معادل شیمیایی آن جهت کاهش میل جنسی، مهار یا متوقف کردن ترشح تستوسترون در بدن توصیف شده است.

اخته کردن به وسیله دارو یا عمل جراحی با مخالفت شدید اتحادیه آزادی های مدنی (ACLU) روبرو شده است. این عمل از دیدگاه حامیان آزادی های مدنی، غیرانسانی و ناقض حریم خصوصی فرد تلقی می شود. علیرغم مخالفت ها، بسیاری از ایالت های آمریکا قانون مشابه را به اجرا گذاشته اند. در سال 1996، کالیفرنیا اولین ایالتی بود که قانون اخته کردن دارویی مجرمین جنسی را تصویب کرد. فلوریدا، جورجیا، لوئیزیانا، مونتانا، اورگان و واشنگتن نیز چنین مجازاتی را برای مجرمین جنسی در نظر گرفته اند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان