اخباراخبار کانادا

آزادی مدیر شرکت هواوی با ده میلیون دلار ضمانت، اما سرنوشت دیپلمات کانادایی زندانی در چین همچنان در ابهام می باشد

بریتیش کلمبیا- ویلیام ارک، قاضی دادگاه عالی بریتیش کلمبیا، منگ وانژو، مدیر مالی شرکت چینی Huawei را با دریافت 10 میلیون دلار وجه الضمان آزاد کرد. متهم می بایست مچ بند ردیاب الکترونیکی را به پایش ببندد و از سوی دو نفر از کارمندان یک شرکت امنیتی تحت نظر باشد. یکی از شرایطی که برای آزادی به قید ضمانت نامبرده تعیین شده این است که می بایست در فاصله 11 شب تا 6 صبح در خانه اش در ونکوور حضور داشته باشد و مگر به دلایل پزشکی، حق ترک خانه در ساعات مورد اشاره را ندارد. ونگ همینطور باید گذرنامه های چینی و کانادایی اش را به مقامات قضایی تحویل بدهد. لازم به ذکر است که 7.5 میلیون دلار از وجه الضمان 10 میلیون دلاری بصورت نقدی و توسط منگ و شوهرش پرداخت شده است. مابقی از سوی سه فرد دیگر که سند خانه شان را گرو گذاشته اند و همچنین فرد چهارم که یک چک 50 هزار دلاری را به دادگاه ارائه کرده، تامین شده است.

منگ وانژوی 46 ساله، با احتمال استرداد به آمریکا برای پاسخگویی به اتهام نقض تحریم های تجاری بین المللی بر علیه ایران و همکاری با شرکت های مخابراتی ایرانی روبرو می باشد.

همانطور که در خبرهای دیروز آمد، مقامات پین یک دیپلمات سابق کانادایی به نام مایکل کووریگ را بازداشت کرده اند. بسیاری از ناظران بازداشت کووریگ را مقابله به مثل دولت چین می دانند. اما علیرغم آزاد شدن خانم وانژو به قید ضمانت، خبر دقیقی از کووریگ، نوع اتهامات وارد شده و سرنوشت او از سوی مقامات چینی منتشر نشده است. کووریک به عنوان مشاور یک موسسه غیرانتفاعی به نام International Crisis Group فعالیت می کرد. برخی از رسانه های چینی، کووریگ را به تهدید امنیت ملی چین متهم کرده اند.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!