صفحه اصلی / مقالات / آخرین سخنان پرینسس دایانا پیش از مرگش، اسراری جدید را فاش می‌کنند

آخرین سخنان پرینسس دایانا پیش از مرگش، اسراری جدید را فاش می‌کنند

Behnam Marfou

آقای <خاویر گورملون>، آتش‌نشانی که در صحنه‌ تصادف پرینسس <دایانا> حضور داشت، آخرین سخنان او را پیش از مرگش افشا کرده است. آقای <گورملون> در جریان گفتگویی با برنامه‌ تلویزیونی Good Morning Britian گفت که وقتی آن زن مو بلوند را در اتومبیل دیده، اصلا نمی‌دانسته که او پرینسس <دایانا> است. او گفت وقتی به دایانا نزدیک شده، او موقتا به هوش آمده و گفته: <وای خدای من، چه اتفاقی دارد می‌افتد؟> و سپس دوباره بیهوش شده است.

آقای <گورملون> گفت: <به نظر عصبی و مضطرب می‌رسید و من سعی کردم آرامش کنم و بگویم که ما مراقبش خواهیم بود ولی دوباره به کما رفت>. او در ادامه گفت: <سپس ما او را از اتومبیل خارج کردیم و روی برانکارد قرار دادیم. در همان زمان بود که دکتر سر رسید و گفت که او ایست قلبی داشته است. بنابراین به او سی.پی.آر (احیای قلبی) دادیم و پس از 20 ثانیه، او دوباره به هوش آمد>. پرینسس <دایانا> حدود چهار ساعت پس از آن، در روز 31 آگوست 1997 و در بیمارستانی نزدیک محل حادثه، از دنیا رفت.

این نخستین‌ بار نیست که آقای <گورملون> درباره آخرین واژه‌های پرینسس <دایانا> حرف می‌زند. تفاوت این مورد با دفعات قبلی این است که این بار، موضوع تحت شرایطی مطرح می‌شود که یک جنجال خبری در رسانه‌ها در مورد رابطه‌‌ شاهزاده <چارلز> و همسر دومش <کامیلا پارکر باولز> ایجاد شده است.

هفته گذشته، <تام باوِر> نویسنده معروف بریتانیایی با انتشار یک زندگینامه‌ تاییدنشده از شاهزاده، این قائله را ایجاد کرد و نامش به تیتر مطبوعات بدل شد. در این کتاب که <شاهزاده یاغی: قدرت، اشتیاق و مقاومت> یا به انگلیسی Rebel Prince: The Power, Passion and Defiance نام گرفته، او بخش‌هایی ناگفته از زندگی شاهزاده را بیان کرده است. <باور> در کتاب مدعی شده که پرینسس <دایانا> و <سارا فرگوسن>   دوشس منطقه‌ <یورک> و همسر سابق شاهزاده <اندرو>، پسر دوم ملکه <الیزابت> با هم بر علیه شاهزاده <چارلز> دسیسه کرده بودند و قصد داشتند جلوی پادشاه شدن او را بگیرند.

به گزارش مجله Express، آقای <باور> در ادامه‌ کتاب می‌نویسد: <چارلز که دیده بود پرینسس دایانا در مصاحبه‌اش با BBC پیش‌بینی می‌کند که او به پادشاهی نرسد، خود را قانع کرد که دایانا و سارا نقشه‌ای ریخته‌اند تا شاهزاده اندرو را به جای او وارث تاج و تخت کنند. او مطمئن بود که این دو، قصد دارند این موضوع را در هنگام مرگ ملکه و یا پایان سلطنتش، مطرح نمایند. به این ترتیب، اندرو به پادشاه موقت تبدیل می‌شد و در آن مقام می‌ماند تا ویلیام، پسر دایانا، 18 سالش تمام شود و به پادشاهی برسد>.

<تام باوِر> نویسنده این کتاب، درباره مستند و حقیقی بودن این اطلاعات ادعاهای بسیار و گاهی عجیب و غریبی کرده است. او از جمله می‌گوید با حداقل 100 نفر از کارمندان دربار ملکه، برای مدت های طولانی ارتباط داشته و بخشی از این اطلاعات را از مصاحبه‌هایش با آنها استخراج کرده است.

با این حال، بسیاری از شخصیت‌های ادبی و فرهنگی بریتانیا به ادعاهای <باور> علیه خانواده‌ سلطنتی انتقاد کرده‌اند و در حقیقی بودن آنها به طور جدی تردید دارند. از آن جمله، دو شخصیت محبوب تلویزیونی <ریچارد مدلی> و <جودی فینیگان> هستند که داستان‌های کتاب درباره شاهزاده <چارلز> را شریرانه نامیده‌اند. این دو، در گفتگویی با مجله‌ Express می‌گویند: <باور به نظر ما با این کتاب، معجونی شیرین اما مسموم درست کرده که اصلا قابل اعتنا نیست. بخش‌هایی از کتاب که اطلاعات عمومی است و بخش‌های دیگر هم صرفا داستان سرایی و جعل واقعیت>.

Behnam Marfou

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *