صفحه اصلی / اخبار / <قانون کاندومینیوم انتاریو>، چالشی بزرگ برای مالکین اتومبیل های برقی

<قانون کاندومینیوم انتاریو>، چالشی بزرگ برای مالکین اتومبیل های برقی

تورنتو- دولت انتاریو برای تشویق مردم به خرید اتومبیل های برقی، قصد دارد با ایجاد تغییرات در <قانون کاندومینیوم>، کاندومینیوم ها را به ایستگاه های شارژ باتری مجهز نماید. وزیر امور دولت و خدمات مصرفی انتاریو، طی هفته جاری صاحبان وسایل نقلیه الکتریکی و هیئت های مدیره کاندومینیوم ها را برای تبادل نظر در مورد اصلاحات و تغییرات لازم در Condominium Act، گرد هم آورد.

بسیاری از خریداران آینده نگر، مانند روکسان رایت، خرید اتومبیل های برقی به لطف پیشرفت های تکنولوژیکی در ساخت باتری را مقرون به صرفه می دانند، مشکل اینجاست که در محل سکونت آنها ایستگاه شارژ باتری وجود ندارد. رایت که آموزگار مقطع ابتدایی می باشد، برای خرید اتومبیل برقی Chevrolet Bolt در لیست انتظار قرار دارد. اما در پایان پرس و جو در مورد امکان نصب ایستگاه شارژ باتری در کاندومینیوم محل زندگی اش در میسی ساگا، با مشکل بزرگی روبرو شد. هیئت مدیره ساختمان با ارسال ایمیلی به رایت تاکید کردند که در حال حاضر آمادگی تقبل این هزینه مضاعف را ندارند. زیرا فقط یک متقاضی برای آن وجود دارد. رایت می گوید: از دریافت ایمیل تعجب کردم. چون همه می دانند که اتومبیل های برقی با محیط زیست سازگار هستند. من حتی حاضر بودم هزینه 3 هزار دلاری نصب ایستگاه شارژ را خودم بپردازم.

کارا کلرمن، مدیر اجرایی سازمان غیرانتفاعی Plug’n Drive، که استفاده از اتومبیل های برقی در انتاریو را تشویق می کند می گوید: مشکل فقدان ایستگاه شارژ به کاندومینیوم محل سکونت رایت محدود نمی شود. تعداد تقاضا برای نصب اینگونه تجهیزات در پارکینگ به طور مستمر در حال افزایش می باشد. وی افزود: مردد بودن هیئت های مدیره برای نصب ایستگاه های شارژ در ساختمان برای ساکنان آن مشکل ایجاد کرده. زیرا صاحبان اتومبیل های برقی ترجیح می دهند اتومبیل را در طول شب شارژ کنند، زیرا در این ساعات از شبانه روز هزینه برق در پایین ترین حد می باشد.

از سوی دیگر، کریس یاگلوویتز، از موسسه حقوقی Gardiner Miller Arnold LLP که نمایندگی کرپوریشین های کاندو در تورنتو را به عهده دارد می گوید که ابهامات و ریسک های بسیاری وجود دارد که مانع پذیرفته شدن درخواست نصب ایستگاه های شارژ از سوی هیئت های مدیره می شوند. وی می گوید: آنها بایستی خواست سایر واحدها، ایمنی و هزینه آن را در نظر بگیرند. وی ضمن تایید افزایش روزافزون میزان تقاضا برای نصب این تجهیزات گفت: من تحت قوانین فعلی آن را توصیه نمی کنم. بخصوص برای کاندومینیوم های قدیمی تر. سیم کشی مجدد در پارکینگ، می تواند پیچیده، پرهزینه و زمانبر باشد. یاگلوویتز افزود: اما تغییرات در <قانون کاندومینیوم> که در سال 1998 به تصویب رسید، می تواند بسیاری از ابهامات هیئت مدیره را رفع کند.  

دولت انتاریو قصد دارد در چهارچوب برنامه Climate Change Action Plan، میزان انتشار گازهای گلخانه ای را تا سال 2020 پانزده درصد، تا سال 2030 سی و هفت درصد و تا سال 2050 هشتاد درصد کاهش بدهد.  دولت مایل است که طی سه سال آینده، 5 درصد یا 14 هزار دستگاه از اتومبیل های فروخته شده در استان، برقی باشند.

town-country-bmw3

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *