علم و دانش

آغاز پروژه دویست میلیارد دلاری احداث شهر سازگار با محیط زیست در عربستان 

عربستان سعودی کار ساخت و ساز شهری کاملا سازگار با محیط زیست که در آن از خیابان و اتومبیل خبری نخواهد بود را آغاز کرده است. این شهر تا سال 2024 آماده سکونت خواهد شد. 

شهر در یک خط 105 مایلی بنا شده و به دلیل عدم استفاده از اتومبیل در آن، میزان آلاینده کربن تولید شده در آن صفر خواهد بود. 

عربستان سعودی که یکی از بزرگترین صادرکنندگان نفت در جهان است، کار ساخت و ساز شهری سازگار با محیط زیست که انرژی مورد نیاز آن 100 درصد از منابع پاک تامین می شود را آغاز کرده است. 

محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان، اولین بار ژانویه سال جاری خبر احداث شهر The Line را اعلام کرد. 

هم اکنون بلدوزرها در محل احداث شهر به کار افتاده و مشغول حفاری زمین و ایجاد تونل از میان کوه ها برای ایجاد شهر سه لایه می باشند. یک سطح یا لایه برای عابران پیاده، به اضافه دو لایه زیرزمینی برای حمل و نقل و زیر ساخت ها. 

The Line از کوه های واقع در شمال غرب عربستان تا دریای سرخ امتداد داشته و گنجایش 1 میلیون نفر را خواهد داشت. رفت و آمد در شهر به وسیله وسایل نقلیه عمومی پرسرعت انجام خواهد شد. مدارس، رستوران ها و فروشگاه ها در فاصله 5 دقیقه ای یکدیگر بنا خواهند شد. 

عربستان سعودی برای احداث The Line، بین 100 تا 200 میلیارد دلار هزینه خواهد کرد.


برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

 1. More Iranains confess it is all about Russia and Russian allies including this killer Prince who threatened Canada with 911 attack and pays Farsi Media to promote him گفت:

  صفحه نخست » خنجر روسی در قلب ایرانی
  روسیه انتقام شکست ظفار را از ایران گرفت
  https://news.gooya.com/2021/11/post-58678.php
  ————————————————————–
  So Boghrat, Nouri Ala, Mohagheghi, Vahedy, Shakery zand, Milani, and Amir Tahery are fucking liars who picture Anti-Communist Pro-American Shah as Fadayy Communist Guerrilla’s friend and anti-Israel
  چرا روسیه می‌خواهد از شرّ مزاحمت‌های «سپاه قدس» در سوریه خلاص شود؟
  https://kayhan.london/fa/1400/09/02
  بقراط ، محمدی ، رافت نماینده و وکیل وصی و ماله کش روسیه هستند !
  ——————————————————————————

  صفحه نخست » انتقاد تند حشمت الله طبرزدی از محمدعلی زم
  https://news.gooya.com/2021/11/post-58695.php
  ————————————————-
  صفحه نخست » درگیری شدید امیرعباس فخرآور و کاوه موسوی بعد از افشاگری پدر روح الله زم
  https://news.gooya.com/2021/11/post-58662.php
  —————————————-
  کاوه موسوی و فخراور و مصداقی همدیگر را افشا میکنند
  ( فخراور اولین ایرانی که گفت خامنف روسی است و در پاتریس لومومبا مدرسه جاسوسی رفته ،)
  – او کاوه موسوی جنجالی را به شارلاطانیسم (کلاهبرداری که در لندن رفته زندان )
  و کاوه موسوی هم مصداقی را روانی و کمک کننده به فرار نوری جنایت کار ملاها
  – و فخر اور را لو دهنده زم ! می داند (زم مزدور سپاه پاسداران ، قهرمان جاسوسان ملاهای روسی در من و تو ، زیتون ، اصلاح طلبان ، سبز لجنی موسوی ، ایران اینتر نشنال ، اپوزیسیون قلابی الت دست سپاه قدس و روسیه و ونزوئلا و کوبا و نیکاراگوا و بلاروس ) ,
  پدرش هم که از جنایت کاران همین رژیم است ، مثل رفسنجانی این نظام مافیایی را از فرزندانش بیشتر دوست دارد ، میدانست اگر برگردد او را می کشند ، گفت برگرد بیا توبه کن ، حالا همین ها دولت فرانسه را متهم میکنند !
  1) اون دوتای دیگه را هم دولت فرانسه فرستاده بود دوبی و ترکیه ؟
  2) یا المان مرکل ؟
  3) و یا خودشان میروند ، ماموریت تمام شده به اشیانه بر می گردند ،
  4) یا در بهترین حالت از ترس برمی گردند به این امید که بخشیده شوند .
  – میفهمیم ، مثل غرق شدن صمد که به دروغ به ساواک شاه ربط دادند ، حالا معلوم شد رفیقش سرش را مثل هلیل رودی و ان دو چریک عاشق زیر اب کرده تا رژیم شاه را بدنام کند !
  – طبر زدی وسط ختنه سوران پوتین و خامنف و جشن مزدوران سازمان امنیت ملاهای روسی ( به مدیریت عبدالله شهبازی ، بارسقیان ، سلیمی نمین ، حسین شریعتمداری ، زرافشان) که :
  1) مدتی عاشق خامنف بود به رفسنجانی فحاشی می کرد ،
  2) مدتی هوادار رفسنجانی شد به خامنف فحاشی کرد ،
  3) حالا هوادار روسیه و ملاهای روسی است به” ایت الله سیستانی “حمله میکند. تو ایران , آخوند جنایت کار مثل روحانف و رئیسی و خاتمی و رفسنجانی و خامنف و خوئینیها و محتشمی پور را ندیده , رفته عراق , امریکا ستیزی کند کونش خنک شود !”
  و به پدر همین زم ( قهرمان جاسوسان ملاهای روسی ) حمله میکند , که امریکا ستیزی کن و دشمنی با شیعه نرمال امریکایی مثل شاه امریکایی ! کیر پوتین و کاسترو و لوکاشنکو و ارتگا و مادورو و کیم و پاشینیان را ببوس !
  در ایران وایر , جاسوس کمونیست ملاها در نیویورک “شاهد علوی” ، معلوم نیست این وسط چی دود کرده ، زده به زیر تشتک همه فدایی ها و توده ایها و بختیاریست ها و مشروطه بازان متقلب جاسوس روس که به شاهنشاه ایران دروغ می بندند
  – تا سلطنت مونیستی , یگانه , واحد , توحیدی ماتریالیستی را از زیر ناف حسین شریعتمداری (که حمل کننده روح طبری جاسوس روس و کیانوری مزدور کثیف خود فروخته اخوند زاده بی شرف است )، بکشند بیرون ،
  – شاهزاده لیبرال دموکرات او را از سلطنت خلع و مثل “هملت” کس دیگری (امریکا) را قاتل پدرش معرفی و او را مردد و سرخورده
  – علیه امریکا ،
  – علیه مردم ایران (که امریکا و شاه امریکایی می خواهند) ،
  – و علیه سلطنت بشورانند ،
  – و از پایگاهش جدا کنند !

  اما الهه بقراط و بقیه تروریست های سیاهکل ژاندارم کش (در زمان شاه ) و کشتن پاسبان در سال اول انقلاب ، (مثل نیکفر و تابان و کشتگر و نقره کار و …)
  a) هنوز از روسیه و هسته اصلی روسی نظام دفاع میکنند
  b) و ماله کشی برای پوتین و مزدوران او در فقاهت بعثی ،
  البته انها هم به نوبه خود ، به چریک ها و توده ایها و مارکسیست های روسی حال می دهند خداوکیلی ، مثلا به شاه مدرن ایران که همه هستی ما ایرانیها از اوست ، و مصدق قهرمان ملی گرایی و مشروطه در ایران و حتی بنی صدر و بازرگان که هر چه باشند مسلمان هستند نه کمونیست و کافر ، حمله میکنند ،
  – اما از مزدوران کمونیست روسیه ( زرافشان ، رسول اف ، رئیس دانا ، دوستدار ، شجریان، چریک ها و توده ایها ) و حتی دست نشاندگان روسیه ( از نجیب الله و تره کی تا کاسترو و مادورو و ارتگا و چاوز و لوکاشنکو ، …) دفاع میکنند و انها را بزرگ می دارند ( رویداد ۲۴ ، فرارو ، ایلنا ، انتخاب ، تاریخ ایرانی ، کلمه ، …را ببینید )

  – خلاصه سربالایی تند و بار سنگین است ،
  – اسبهای روسی که گاری شکسته خامنف را می کشند ، همدیگر را گاز میگیرند و به رهگذران لگد میزنند .
  – اینها همه نشان از ان دارد که فراماسونری مارکسیست های روسی و اپوزیسیون قلابی بد جوری گوزیده اند
  – و از اینکه به زودی سازمان مجاهدین خلق تنها گروه مخالف رژیم با کمک جهان ازاد از امریکا و اروپا تا اسرائیل در ایران در هم ریخته ورشکسته ملاهای روسی , که پوتین و جین پینگ , هم به انها خیانت کرده اند ، به قدرت خواهد رسید ، دچار وحشت شده ، سد روسی را دارد اب می برد .
  ببینید ایران وایر سایت امنیتی ملاها چه می گوید :
  صفحه نخست » خنجر روسی در قلب ایرانی
  روسیه انتقام شکست ظفار را از ایران گرفت

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست