اخباراخبار کانادا

صاحب سگی که نوجوان 13 ساله را گاز گرفت، تهدید به مرگ شد

تورنتو- سگی که به مدت چند هفته توسط سازمان خدمات حیوانات نگهداری می شد، اکنون یک پسر نوجوان را گاز گرفته است. 

سگ که Dwaeji نام دارد، از نژاد American Pocket Bully  و یک ساله است که اکتبر گذشته به ظن اینکه از نژاد پیت بول است، از صاحبانش گرفته شده به سازمان منتقل شد. بر اساس قوانین انتاریو، نگهداری از سگ نژاد Pit Bull  به عنوان حیوان خانگی ممنوع است. در آن هنگام صاحبان او به قانون اعتراض کرده و کمپین آنلاین برای لغو ممنوعیت نگهداری از این نژاد را به راه انداختند. سر انجام اوایل ماه نوامبر سگ به صاحب اش تامی چانگ بازگردانده شد. اما چند روز بعد ادعای مربوط به حمله سگ به محمد الموتاز الزغول 13 ساله، مطرح شد. 

این حمله در آموزشگاه تکواندو به نام Black Belt World واقع در مرکز شهر تورنتو، که چانگ به عنوان استاد و مربی آن را اداره می کند رخ داد. 

محمد به Narcity گفت که پسر چانگ، که او نیز از مربی است، او را تشویق کرد تا بر ترس خود از سگ غلبه کند و بعد از کلاس با حیوان ارتباط برقرار کند. 

محمد هنگام انتقال برخی وسایل کلاس به اتاق پشتی، با سگ که با قلاده به ستون بسته شده بود روبرو شد. او به خبرنگاران گفت: پسر صاحب باشگاه پرسید از سگ می ترسم؟ گفتم بله. او هم تشویق کرد که با سگ ارتباط برقرار کنم تا ترس ام برطرف شود. به سگ نگاه می کردم که ناگهان حمله کرد و مرا گاز گرفت. 

صورت محمد در این حمله مجروح شده و بین 20 تا 25 بخیه دریافت کرد. 

اما چانگ و وکیل او لئو کیناهان، با انتشار بیانیه رویدادها را به شکل متفاوت شرح دادند. آنها ضمن اذعان به گاز گرفته شدن محمد توسط این سگ، تاکید دارند که شرائطی که منجر به حمله حیوان به محمد شد، با آنچه ادعا شده، متفاوت است. 

کیناهان گفت که بر اساس تصاویر ویدیویی ضبط شده (که به خبرنگاران Narcity ارائه شده)، محمد قبل از گاز گرفته شدن، چند بار با دوائجی تعامل داشته و در فیلم به نظر نمی رسید که ترس و وحشتی از حیوان داشته باشد. در تصویر ویدیویی، محمد در اتاق پشتی (اتاقی که سگ در آن به ستون بسته شده بود) رفته و ابتدا روی صندلی در فاصله 2 فوتی می نشیند. سپس به طرف سگ خم می شود و فاصله اش را تا 12 تا 18 اینچ کم می کند. سپس دست اش را جلوی پوزه سگ دراز می کند و از اتاق خارج می شود. چند دقیقه بعد، محمد به اتاق بازمی ‌گردد، جلوی سگ می‌ نشیند و با مشت خود بر کف دست دیگرش می کوبد. او چند بار دست اش را جلوی صورت سگ تکان می دهد و حتی توپی را به طرف سگ پرتاب می کند. جلوی او می رقصد و با سگ صحبت می کند. به گفته کیناهان، دقایقی بعد سگ عکس العمل نشان داده و گونه چپ محمد را گاز می گیرد. 

حال چانگ می گوید که در پی این اتفاق، او و اعضای خانواده اش بصورت آنلاین تهدید جانی شده اند. 


برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست