علم و دانش

چند واقعیت جالب درباره تمساح ها 

کروکودیل یا تمساح حیوان خارق العاده ای است که زمانی در کنار دایناسورها زندگی می کرد، اما از انقراض دسته جمعی که بسیاری از موجودات زنده را نابود کرد جان سالم به در برد. این خزندگان بسیار متنوع هستند و می توانند در محیط های مختلفی از جمله دریاچه ها، رودخانه ها و آب شیرین و شور زندگی کنند.

آنها بزرگترین خزندگان روی زمین هستند.

تمساح آب شور بزرگترین خزنده آبزی روی زمین است. طول آن بیش از 23 فوت (7 متر) و وزن آن بیش از 2200 پوند (1000 کیلوگرم) است.

پیرترین کروکودیل 140 سال عمر کرد.

طول عمر تمساح آب شور به طور متوسط ​​70 سال است. تمساح نیل می تواند تا 100 سال عمر کند، اما Freshie یک کروکودیل آب شیرین بود که در باغ وحش استرالیا زندگی می کرد؛ او 140 سال عمر کرد و به این ترتیب پیرترین تمساح شناخته شده ای بود که در اسارت زندگی کرد. 

تمساح ها نمی توانند غذایشان را بجوند.

آرواره‌ های تمساح نمی‌ توانند به طرفین حرکت کنند، به این معنی که این خزنده نمی ‌تواند غذا را با جویدن خرد کند. بلکه طعمه را قطعه قطعه کرده و یا به صورت درسته می بلعد. 

تمساح ها می توانند نفس خود را برای یک ساعت حبس کنند.

کروکودیل ها می توانند حداقل یک ساعت در زیر آب نفس خود را حبس کنند زیرا می توانند ضربان قلب خود را به 2-3 ضربه در دقیقه کاهش دهند. این خزندگان می توانند مصرف اکسیژن خود را تنظیم کنند که آنها را قادر می سازد برای مدت طولانی تری زیر آب بمانند. طولانی ترین زمان ثبت شده یک تمساح 8 ساعت در آب سرد است، زیرا در مقایسه با زمانی که در آب گرم هستند انرژی و اکسیژن کمتری مصرف می کنند.

تمساح ها برای بهبود هضم غذا، سنگ می بلعند.

به گفته موزه علوم میامی، کروکودیل ها برای کمک به هضم غذا سنگ می بلعند. سنگ های موجود در معده کروکودیل به خرد کردن غذا کمک می کند.  

قلب تمساح دارای دو آئورت است.

برخلاف قلب پرندگان و پستانداران که دارای یک آئورت – شریان اصلی خون رسانی به سیستم گردش خون – هستند، قلب کروکودیل ها دارای دو آئورت است.


برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست