اخباراخبار کانادا

انتشار لیست کشورهای خطرناک برای کانادایی ها توسط دولت فدرال 

اتاوا- برای اولین بار، وزارت امور خارجه کانادا لیست کشورهای خطرناک برای اتباع کانادایی را منتشر کرد. طی پنج سال گذشته، حدود 200 کانادایی در حین سفر خارج از کشور به قتل رسیده اند – آنها در واقع قربانی درگیری های مسلحانه باندهای قاچاق مواد مخدر، آدم ربایی و اخاذی و یا حملات تروریستی به گردشگران بی گناه بوده اند.

طبق گزارش وزارت امور خارجه، کانادایی ها در مکزیک بیشتر از هر کشور دیگری کشته می شوند. گردشگران کانادایی حتی در سواحل نیلگون Cancun در امان نیستند. هفته گذشته، مهاجمان مسلح با قایق به یک منطقه ساحلی نزدیک شده و دو عضو باند مواد مخدر رقیب را ترور کردند. 

تا قبل از این، دولت فدرال با استدلال حفظ حریم خصوصی قربانیان، از افشای نام کشورهای محل وقوع جرم، امتناع می کرد. اما پس از ارائه درخواست حق دسترسی به اطلاعات توسط رسانه های کانادایی، موضع خود را تغییر داد. ظاهرا دولت فدرال دریافته است که افشای این واقعیت که یک کانادایی در یک کشور خاص به قتل رسیده، حریم خصوص قربانی را نقض نمی کند. 

طی 5 سال گذشته حداقل 191 کانادایی در 63 کشور جهان به قتل رسیده اند. این آمار شامل 49 مورد در سال 2016؛ 45 مورد در سال 2017؛ 39 مورد در سال 2018؛ 31 مورد در سال 2019 و 27 قتل در سال 2020 می باشد. 

پنج کشور جهان که بیشترین تعداد کانادایی ها در آنها به قتل رسیدند عبارتند از: مکزیک (24 نفر)؛ ایالات متحده (20 نفر)؛ جاماییکا (15 نفر)؛ فیلیپین (11 نفر) و بورکینا فاسو 10 نفر. 

همچنین 7 کانادایی در جمهوری دومینیکن؛ 6 نفر در هر کدام از کشورهای گویان، هند و پاکستان؛ 5 نفر در هر کدام از کشورهای هاییتی، کنیا، ترینیداد و توباگو و 4 نفر در هر کدام از کشورهای بلیز و باربادوس به قتل رسیدند. 

طی 5 سال گذشته یک کانادایی در هر یک از کشورهای چین، آلمان، ایتالیا، ژاپن، مالزی و بولیوی به قتل رسیده اند.

.

 

بر خلاف کانادا، ایالات متحده آمار مرگ و میر اتباع خود در خارج از کشور (به دلایل غیر طبیعی از جمله قتل، تصادف، خودکشی، غرق شدگی و غیره) را به صورت آنلاین منتشر کرده و داده ها را به طور مرتب به روز می کند. آمریکا حتی تاریخ و مکان فوت شهروندان خود را اعلام می کند. 

لازم به ذکر است که دولت کانادا یک وب سایت مشاوره سفر برای کانادایی ها راه اندازی کرده و اطلاعات کلی در مورد کشور مقصد، از جمله سطح امنیت و درجه احتیاط در این کشورها را ارائه می دهد. برای مثال، در این وب سایت توصیه شده که به دلیل فعالیت های مجرمانه و جرائم سازمان یافته، از سفر غیرضروری به مکزیک، بخصوص ایالت کولیما، اجتناب شود. هشدار مشابهی برای جاماییکا صادر شده است. همچنین در مورد بالا بودن میزان جرم و جنایت در فیلیپین و همچنین ریسک آدم ربایی با هدف اخاذی هشدار داده شده است. 

بد نیست بدانید که تنها در سال 2020، چهار کانادایی در کوبا کشته شدند، در حالی که طی چهار سال قبل از آن، هیچ کانادایی در کوبا به قتل نرسیده بود. دو مورد اخیر مربوط به دو زن کبکی بود که به طرز وحشیانه ای در مجتمع توریستی در وارادرو به قتل رسیدند. جسد یکی از قربانیان در یک چمدان، در محل دفن زباله پیدا شد و جسد قربانی دیگر در ساحل دفن شده بود. علیرغم قتل های سال گذشته در کوبا، کانادا همچنان این کشور را مقصدی کم خطر برای سفر می داند. 

اگر قصد سفر خارج از کشور دارید، برای دریافت اطلاعات بیشتر به وب سایت دولتی travel•gc•ca  مراجعه نمایید.


برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست