اخباراخبار کانادا

قرنطینه اجباری برای شهروندان واکسینه نشده در اتریش

اتریش- دولت اتریش اولین کشور عضو اتحادیه اروپا می باشد که قرنطینه اجباری را برای شهروندان واکسینه نشده، اعمال کرده است. این کشور که با شیوع مجدد کووید-19 روبرو شده، اخیرا تزریق واکسن کووید به کودکان 5 سال به بالا را آغاز کرده است.  

هم اکنون غرب اروپا شاهد اوج گیری موارد ابتلا به کووید-19 است. به همین دلیل بسیاری از دولت های منطقه، از جمله هلند، محدودیت های سختگیرانه را به اجرا گذاشته اند. 

اتریش تا به امروز حدود 65 درصد از جمعت 9 میلیونی خود را واکسینه کرده است. نرخ میانگین واکسیناسیون در اتحادیه اروپا 67 درصد است. 

طی چند هفته اخیر، موارد جدید ابتلای روزانه به 12 هزار نفر افزایش یافته است. در حالی که این تعداد در ماه سپتامبر 2000 مورد بود. 

اعمال مقررات جدید، اعتراضات گسترده را در اتریش به همراه داشت و دولت به تبعیض متهم شد. نیکولاس اونترگاگنبرگر، آموزگار ساکن استان Carinthia که خانواده اش واکسینه نشده اند، گفت: آزادی های ما سلب شده است… همیشه نگران چنین روزی بودم. این اقدام دولت غیرقانونی است و من همچنان از خانه خارج شده و با دوستان دیدار خواهم کرد. 

وین همچنین شاهد گردهمایی های اعتراضی چند صد نفره به تصمیم جدید دولت بود. 

بر اساس تصمیم دولت، شهروندان واکسینه نشده، تنها مجاز به ترک خانه برای انجام کارهای ضروری از جمله مراجعه به سوپرمارکت خواهند بود و از ورود آنها به رستوران ها، کلوپ ها و بارها و سایر بیزنس های غیرضروری جلوگیری خواهد شد.


برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست