فرهنگ و هنرفرهنگ و هنر جهان

بازیگر هالیوودی پیشتاز نظرسنجی درباره فرماندار آینده تگزاس 

نظرسنجی جدید دانشگاه تگزاس و دالاس نشان داد متیو مک کانهی در رقابت بر سر فرمانداری تگزاس پیشتاز است. بر اساس این نظرسنجی، مک کانهی 52 ساله در صورت کاندید شدن می تواند هم گرگ ابوت محافظه کار و هم بتو اورورک دموکرات را شکست بدهد. بازیگر برنده اسکار، ساکن اوستین، چند ماهی است احتمال حضور خود در انتخابات فرمانداری تگزاس را مطرح کرده است. هرچند هنوز مشخص نیست مک کانهی به عنوان یک دموکرات کاندید خواهد شد یا جمهوریخواه، دیدگاه های او به جمهوریخواهان میانه رو نزدیک تر است. 

در نظرسنجی اخیر، از شرکت کنندگان پرسیده شد بین ابوت و مک کانهی کدام یک را برخواهند گزید که نتیجه، 43 درصد به 35 درصد به نفع آقای بازیگر رقم خورد. همین سوال درباره گزینه منتخب مردم بین مک کانهی و اورورک نیز پرسیده شد که باز هم 49 درصد مردم به مک کانهی و تنها 27 درصد به اورورک دموکرات رای دادند. 

مک کانهی که در خانواده ای مذهبی در شهر کوچکی در تگزاس بزرگ شده می گوید با هر دو حزب دموکرات و جمهوریخواه مشکل دارد و ترجیح می دهد در قالب یک حزب سوم کاندید شود.

.

او در این باره گفت: هر دوی این احزاب ادعا می کنند دموکراسی چیزی است که آنها می گویند و بنابراین نمی توان خط مشی دقیق هر یک را درک کرد. من معتقدم گاه باید به حرف راستی ها گوش کرد و گاه چپی ها درست می گویند. به علاوه، برای هر منصبی آدم های شایسته ای وجود دارند که بعضی چپی هستند و بعضی راستی. بنابراین من خودم را پیرو جناح میانه می دانم. 

بازیگر هالیوودی برای اعلام کاندیداتوری خود تنها تا 13 دسامبر فرصت خواهد داشت. او، به گفته خود، تا زمانی که تصمیم قطعی برای شرکت در انتخابات نگرفته باشد، نسبت به جمع آوری پول و استخدام کارکنان ستاد انتخاباتی خود اقدام نخواهد کرد. جالب اینکه از سال 1990 تا کنون هیچ فرماندار دموکراتی در تگزاس انتخاب نشده است


برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست