فرهنگ و هنرفرهنگ و هنر جهان

تجربیات الهام بخش چهره های مشهور در مبارزه با سرطان 

سرطان یکی از  بیماری هایی است که بر زندگی بسیاری از  ما – چه با ابتلای خودمان چه عزیزان مان- تاثیر گذاشته است. به گفته موسسه ملی سرطان، حدود 38 درصد مردان و زنان در طول زندگی شان ابتلا به سرطان را تجربه می کنند. اما درمان این بیماری آسان نیست. افرادی که با سرطان زندگی می کنند باید یاد بگیرند چطور مثبت بیندیشند و از ناامیدی در امان بمانند. در ادامه به روایت وبسایت MSN، با چهره های مشهوری آشنا می شوید که با سرطان جنگیده اند و از آن جان سالم به در برده اند.

رابرت دنیرو.

سرطان پروستات دنیرو در مراحل اولیه در سال 2003 تشخیص داده شد. خوشبختانه، زمان این تشخیص بهنگام بود و بیماری هنوز در بدن پیشرفت نکرده بود. او پس از انجام جراحی از شر سرطان خلاص شد.

جوان لاندن.

او که ژورنالیست، نویسنده و مجری تلویزیون است در سال 2014 به سرطان مبتلا شد و تقریبا بلافاصله به حمایت از زنان مبتلا به سرطان اقدام کرد. او با سر تاس روی جلد مجله پیپل رفت چون می دانست زنانی هستند که به خاطر نگرانی از تاسی تن به شیمی درمانی نمی دهند. 

جین فوندا.

فوندا بارها صراحتا درباره سرطان پوستش سخن گفته است. او در مصاحبه ای می گوید: من زیاد سرطان را تجربه کرده ام. هر وقت مرخصی دارم اغلب باید پیش جراح بروم و تکه هایی از پوستم را بردارم. درمان سرطان فوندا هنوز در جریان است، اما این موضوع مانع ادامه کارش نمی شود.

سوفیا ورگارا.

سرطان تیروئید ورگارا در سال 2000 تشخیص داده شد، و غده تیروئیدش با جراحی برداشته شد. او در مصاحبه ای گفت: من هرگز دارو و سیگار مصرف نکرده بودم، و گوشت قرمز نمی خوردم. اما ناگهان به من گفتند سرطان داری! خیلی ترسیدم. بلافاصله به فکر فرزندم افتادم. با این حال، امروز حالم خوب است.

کتی بیتس.

بیتس محبوب از هر دو نوع سرطان تخمدان و سینه نجات یافته است. او از انجام عمل بازسازی سینه سر باز زد و گفت: من به جمعیت زنانی پیوسته ام که سینه صاف دارند. من سینه ندارم، پس چرا باید وانمود کنم که دارم؟ داشتنش چیز مهمی نیست. 

راد استوارت.

خواننده راک مشهور انگلیسی در یک چکاپ روتین پی برد سرطان تیروئید دارد. او اکنون از شر این بیماری نجات یافته، اما همچنان از موسسه شهر امید، که برای بهبود درمان انواع سرطان تلاش می کند، پشتیبانی می کند.

هدی کتب.

سرطان سینه هدی در سال 2007 تشخیص داده شد. همه از مبارزه او با سرطان خبردار شدند، چون با طلاق و شروع یک کار جدید همزمان شد. او اکنون بهبود کامل پیدا کرده، و می گوید: دیگر هیچ لحظه ای از زندگی ام را هدر نمی دهم.

شارون اوزبورن.

اوزبورن در اوایل دهه 2000 درگیر سرطان کولورکتال شد، و در سال 2012 تصمیم گرفت جراحی برداشت هر دو سینه را انجام دهد، چون ریسک بالایی برای سرطان سینه داشت. به گفته خودش: من سرطان نداشتم، اما ژنش را داشتم، و یکی از سینه هایم به خاطر ایمپلنت وضعیت بسیار بدی پیدا کرده بود. 

مایکل سی هال.

این بازیگر دکستر در اواخر دهه چهارم زندگی اش از سرطان لنف جان سالم به در برد. او این راز را در هنگام فیلمبرداری مخفی نگه داشت، اما بعد، پیش از گلدن گلوب سال 2020 آن را افشا کرد. او به گاردین گفت: خیلی خوشحالم که بیماری ام را علنی کردم، چون قبلا اثر الهام بخش آن را برای دیگران نادیده گرفته بودم.

ادی فالکو.

ادی در هنگام فیلمبرداری سوپرانوز سرطانش را مخفی نگه داشته بود. او اکنون وضعیت خوبی دارد، اما درباره چالش های مبارزه با این بیماری گفته است: وقتی وضعیتم خوب شد، احساس خلاصی کردم، اما افسردگی ام بهبود پیدا نکرد.

سوزان سومرز.

سرطان سینه سومرز در سال 2000 تشخیص داده شد. او اکنون از شر این بیماری خلاص شده و در رژیم غذایی و سبک زندگی اش تغییرات ماندگار ایجاد کرده است. به گفته خودش، شبی 8 ساعت می خوابد و از نگرانی دور می ماند.

مارسیا کراس.

مارسیا در سال 2018 از جدالش با سرطان مقعد پرده برداشت. او در اینستاگرامش نوشت: خیلی خوشحالم که زنده ام اما موهایم ریخته بود و تازه یک اینچ درآمده. شما هم ریزش موی ناشی از سرطان دارید؟ با من حرف بزنید. من احساس تان را درک می کنم. او امیدوار است با گفتن داستانش از تابو بودن سرطان مقعد بکاهد.

لری کینگ.

این مجری تلویزیون و رادیو در سال 2017 به یکی از رایج ترین انواع سرطان ریه مبتلا شد. لری درباره جراحی اش گفته بود: از بین دنده هایم دوربینی داخل فرستادند و غده را درآوردند. اما به محض اینکه توانایی صحبت کردن را به دست آوردم، سر کارم برگشتم.

ریتا ویلسون.

این خواننده و بازیگر در سال 2015 دچار سرطان سینه شد. ریتا در مصاحبه ای با پیپل گفت: من دارم به طور کامل خوب می شوم، چون زود مچش را گرفتم.

شانن دوهرتی.

سرطان سینه دوهرتی در سال 2015 تشخیص داده شد. و دو سال بعد، جراحی بازسازی انجام داد. او عکس هایی از خودش و دکترش منتشر کرد و داستانش را برای مردم بازگو کرد.

پیتر کریس.

سرطان سینه بیماری زنانه است، اما 2% مردان نیز به آن دچار می شوند. به گفته پیتر کریس، مردان باید در این زمینه آموزش ببینند.

هیو جکمن.

جکمن به نوعی رایج از سرطان پوست مبتلا شد. او پس از یکی از جراحی هایی که در آن پزشک بخشی از پوست صورتش را برداشت، عکسی در توییتر گذاشت و نوشت: به یمن وجود پزشکان خوب و بررسی مرتب، همه چیز خوب است. ضد آفتاب بزنید!

آن رومنی.

آن رومنی در سال 2008 به سرطان سینه مبتلا شد و از همان زمان از معاینات زودهنگام طرفداری می کند. او معتقد است پیشگیری بهتر از درمان است. او می گوید: معاینه زودهنگام می تواند جان شما را نجات دهد.

اولیویا نیوتن-جان.

اولیویا در سال 1992 گرفتار سرطان سینه شد، و دوباره در 2013 به سرطان شانه مبتلا شد. او می گوید: دوستان و خانواده ام قطعا دلیل بهبودی ام بودند.

کریستینا اپلگیت.

اپلگیت در 36 سالگی به سرطان سینه مبتلا شد، و عمل برداشت هر دو سینه را انجام داد. او در برنامه اپرا وینفری گفت: واقعیت این بود که من از خیرشان گذشتم و به جایش چیزی نگذاشتم.


برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست