اخباراخبار کانادا

کشف سویه جدید کووید-19 و محدودیت های تازه برای سفر به کانادا 

اتاوا- با شایع شدن سویه جدید کروناویروس به نام Omicron در آفریقا، دولت فدرال محدودیت های تازه ای را برای مسافران تعیین کرده است. 

بر اساس تصمیم دولت فدرال، ورود برخی از اتباع خارجی ممنوع شده و مسافران ملزم به قرنطینه و انجام تست کووید خواهند بود. 

26 نوامبر، عمر الغبرا، وزیر حمل و نقل کانادا، اعلام کرد این محدودیت‌ ها به دلیل نگرانی بابت گسترش سریع سویه جدید در جنوب آفریقا، اعمال می شوند. 

دولت فدرال ورود اتباع خارجی به کانادا که در 14 روز گذشته به هفت کشور در جنوب آفریقا سفر کرده اند را، ممنوع کرده است. این کشورها عبارتند از آفریقای جنوبی، موزامبیک، بوتسوانا، زیمبابوه، نامیبیا، لسوتو و اسواتینی. 

الغبرا گفت: در حال حاضر، محدودیت ها شامل این هفت کشور هستند، ولی ما بطور مستمر فهرست کشورها را مورد ارزیابی قرار خواهیم داد.

از افرادی که در 14 روز گذشته از این هفت کشور وارد کانادا شده ‌اند، خواسته شده که قرنطینه شده و تست کووید-19 بدهند. به آنها توصیه شده تا مشخص شدن نتیجه در قرنطینه باقی بمانند. 

مسافرانی که با پرواز غیرمستقیم از کشورهای جنوب آفریقا به کانادا وارد می شوند، قبل از عزیمت به کانادا ملزم به ارائه تست منفی کووید می باشند. این تست بایستی در آخرین کشور ترانزیت و قبل از ورود به کانادا انجام شود. 

کانادایی‌ ها و افراد مقیم که در عرض 14 روز به هر یک از این هفت کشور سفر کرده ‌اند، باید طی 72 ساعت پس از ورود به کانادا، مدرک منفی بودن آزمایش مولکولی کووید 19 را ارائه کنند. این افراد 

پس از ورود در یک هتل قرنطینه تایید شده از سوی دولت، منتظر دریافت نتیجه آزمایش روز اول خواهند ماند و در صورت منفی بودن جواب، بایستی تا مشخص شدن جواب آزمایش بعدی در دهمین روز، در خانه قرنطینه شوند.

.

 

مقررات مورد اشاره بلافاصله به اجرا در آمده و تا 31 ژانویه 2022 ادامه خواهد داشت. 

وزارت امور خارجه کانادا در حال حاضر به کانادایی ها توصیه می کند از سفر به جنوب آفریقا خودداری نمایند. 


برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست