فرهنگ و هنرفیلم و سینما

 بازیگرانی که می توانستند در تایتانیک بدرخشند، اما نخواستند

کمتر فیلمی در تاریخ فیلم های بزرگ جهان به پای تایتانیک می رسد. تایتانیک بیشتر بازیگران خود را به سمت ستاره شدن هل داد و راه را برای خلق مسیری جدید در سینمای عاشقانه باز کرد. علاوه بر این، تلنگر رابطه ای افلاطونی اما ستودنی بین دو ستاره بزرگ خود شد که همچنان هم ادامه دارد: کیت وینسلت و لئوناردو دی کاپریو.

هر دوی این بازیگران پس از ایفای نقش در تایتانیک موفقیت قابل توجهی در حرفه خود داشته اند. اما جالب است بدانید که چند بازیگر دیگر نیز بودند که بازی در این فیلم به آنها پیشنهاد شده بود، اما به دلایل مختلف آن را نپذیرفتند. 

گوئینت پالترو:

در هنگام ساخت فیلم تایتانیک، گوئینت پالترو بازیگر موفقی بود. او در فیلم های هفت و اِما نقش آفرینی کرده بود، و علاوه بر این در خانواده ای اهل هنر، با مادری بازیگر و پدری تهیه کننده، متولد شده بود. بازی در نقش رز در تایتانیک به او پیشنهاد شد، اما این پیشنهاد را رد کرد.

امروز احتمالا پالترو از این تصمیم خود راضی نیست و اگر زمان به عقب برگردد احتمالا تصمیم دیگری می گیرد. او در مصاحبه ای در این باره گفت سعی می کند درباره گذشته زیاد فکر نکند، اما به نوعی از رد کردن پیشنهاد بازی در این نقش پشیمان است.

هرچند بازی در نقش تایتانیک احتمالا آسیبی به حرفه او نمی زد، اما پالترو از نپذیرفتن این نقش دچار مشکل نشد. از زمانی که تایتانیک در سال 1997 اکران شد، پالترو در فیلم های پرفروش بسیاری نقش آفرینی کرده است، از جمله شکسپیر عاشق و آقای ریپلی بااستعداد.

کلر دینز: 

علاوه بر گوئینت پالترو، بازیگران دیگری نیز بودند که می توانند نقش رز را در فیلم تایتانیک بگیرند. کلر دینز یکی دیگر از کسانی بود که بازی در این نقش را رد کرد، اما دلیلی متفاوت داشت.

در آن زمان، دینز به تازگی در فیلم رومئو و ژولیت در مقابل لئوناردو دی کاپریو بازی کرده بود. او به بازی در نقش رز نه گفت چون نمی خواست در دو فیلم پی در پی نقش مقابل دی کاپریو را بازی کند. نه اینکه دی کاپریو مشکل خاصی داشته باشد، فقط دینز نمی خواست همیشه با او دیده شود.


برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست