مقالاتمقالات پزشکی

7 درمان خانگی برای سرفه

آیا از سرفه مزمن رنج می برید؟ معمولا با آغاز فصل زمستان، فصل سرماخوردگی نیز آغاز می شود. متاسفانه دوره  برخی از سرفه ها تا چند هفته ادامه پیدا می کنند.

دکتر سمیر گوپتا، از پژوهشگران بیمارستان St. Michael’s تورنتو در گفتگو با خبرنگار Global News به دو نوع سرفه اشاره کرد: سرفه خلط دار و سرفه خشک. به گفته دکتر گوپتا، برخی از افرادی که شربت سرفه مصرف می کنند بایستی توجه داشته باشند که این شربت ها دارای ترکیبی است که سرفه را سرکوب می کند و به همین دلیل نمی تواند در درازمدت موثر باشد. دکتر گوپتا می گوید: <اگر عفونت داشته باشید، بایستی عفونت از ریه ها تان خارج بشود. بنابراین سرکوب کردن سرفه می تواند مضر باشد.>

کایلی بایرون، متخصص تغذیه مستقر در تورنتو  و کیارا فوی، چند روش ساده برای درمان خانگی سرفه، بدون استفاده از شربت و دارو را ارائه کرده اند.

 

قرقره کردن با آب نمک

به گفته بایرون این شیوه باکتری ها را نابود می کند. وی چند نوبت قرقره با آب نمک در روز را توصیه می کند.

 

پروبایوتیک

یکی دیگر از راه های موثر برای از بین بردن باکتری ها مصرف پروبایوتیک هایی مانند سرکه سیب به جای پروبایتیک های لبنی مانند ماست می باشد.

 

عسل

عسل بهترین ماده غذایی برای مقابله با سرفه است، اما به شرطی که پاستوریزه نشده باشد. عسل سرشار از خواص ضد ویروسی و ضد باکتریایی است و به همین دلیل می تواند ریشه سرفه که ویروس یا باکتری می باشد را از بین ببرد.

 

زنجبیل

یک راه موثر دیگر مصرف جوشانده زنجبیل با دو لیموی تازه اسلایس شده می باشد. ابتدا آب حاوی اسلایس زنجبیل و لیمو را بجوشانید و سپس به مدت 20 دقیقه با شعله کم حرارت بدهید.

 

ویتامین C

مصرف مکمل ویتامین C را فراموش نکنید.

 

ویتامین D

ویتامین D، سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

 

مایعات گرم

مایعات گرم گلودرد و سرفه را تسکین می دهد.

 

استفاده از این روش ها در کنار استراحت کافی و اجتناب از مصرف الکل و غذاهای فراوری شده و همچنین اشباع شده با قند می تواند روند بهبودی تان را تسریع کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0