صفحه اصلی / مقالات / 6  علامت هشدار  قبل از وقوع حمله قلبی

6  علامت هشدار  قبل از وقوع حمله قلبی

banner-niazmandiha2

متاسفانه سکته قلبی اخیرا آنقدر رواج یافته که به عامل شماره 1 مرگ و میر تبدیل شده است. همه ما زندگی پر تنش و پر استرسی را سپری کرده و از رژیم غذایی ناسالم پیروی می کنیم. در این مقاله 6 نشانه هشدار که یک ماه قبل از وقوع سکته قلبی مشاهده می شود، معرفی شده اند.

خبر خوب اینکه، با تغییر سبک زندگی و پیروی از رژیم غذایی سالم تر و همچنین کاهش سطح استرس می توان به حفظ سلامت قلب کمک کرد. اگر نشانه ها و علائم نارسایی قلبی را بشناسید، می توانید با اقدام به موقع و مراجعه به پزشک، احتمال سکته قلبی را کاهش بدهید. این نشانه ها معمولا یک ماه قبل از سکته، نمایان می شوند.

 

تنگی نفس

اگر در تنفس مشکل دارید، حتما به پزشک مراجعه کنید. چراکه تنگی نفس یکی از 6 نشانه اصلی حمله قلبی است.

 

علائم سرماخوردگی و آنفلوانزا

برخی از افراد ممکن است درست قبل از دچار شدن به حمله قلبی علائم سرماخوردگی و آنفلوانزا را بروز بدهند. بنابراین بهتر است به پزشک مراجعه نمایید.

 

احساس فشار در قفسه سینه

مردم معمولا این نشانه را نادیده می گیرند، چون آن را طبیعی تلقی می کنند. در حالی که احساس فشار در قفسه سینه به هیچ وجه نرمال نیست و نشانه روشن حمله قلبی است. بنابراین در صورت احساس فشار در قفسه سینه بایستی بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.

احساس ضعف

ضعف یکی دیگر از 6 نشانه حمله قلبی است. هنگامی که شریان ها تنگ می شوند، خون به درستی در آنها جریان پیدا نکرده و عضلات دچار ضعف می شوند. در صورت احساس ضعف حتما به پزشک مراجعه نمایید.

 

عرق سرد و سرگیجه

گردش ضعیف خون باعث می شود خون به میزان کافی به مغز نرسیده و عملکرد عادی مغز مختل بشود.

 

احساس خستگی

احساس خستگی نیز یکی از علائم سکته قلبی است. اگر پس از استراخت و خواب کافی همچنان احساس خستگی می کنید، بایستی حتما به پزشک مراجعه نمایید.

 


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *