صفحه اصلی / مقالات / 5 سوال بی پاسخ درباره خانواده تورپین

5 سوال بی پاسخ درباره خانواده تورپین

 

پلیس شهر Perris  کالیفرنیا، اوایل ماه ژانویه با شنیدن این خبر که 13 فرزند دیوید و لوئیس تورپین در خانه وحشت زندگی می کردند، شوکه شدند. فرزندان آنها، در کنار محروم شدن از غذا و دچار شدن به سوء تغذیه شدید، به طور مرتب مورد آزار قرار گرفته و حتی با زنجیر به تخت خواب هایشان بسته شده بودند.

پدر و مادر سنگدل بازداشت شده و تا فرا رسیدن زمان محاکمه در زندان باقی خواهند ماند. آنها کلیه اتهامات وارده به خود را رد کرده و ادعای بی گناهی کرده اند.

فرزندان آنها که 2 تا 29 سال سن دارند، در بیمارستان محلی بستری بوده و دوران نقاهت خود را می گذرانند. آنها کاملا با ماموران تحقیق همکاری کرده و می کنند. تنها فرزند 2 ساله خانواده از وضعیت جسمانی مناسب برخوردار است.

با ادامه تحقیقات، چندین سوال کلیدی بی پاسخ ذهن را به خود مشغول کرده اند.

1-چگونه خانواده چنین آزارهایی را از دید همگان پنهان نگه داشت؟  

مایکل هاستین، دادستان منطقه ای  Riverside County کالیفرنیا، می گوید: به نظر می رسد هیچ کس متوجه آنچه اتفاق می افتاد، نشد.

به عنوان مثال، اینکه خانواده تورپین تمام شب را بیدار می ماندند و در طی روز می خوابیدند.

یا اینکه 6 فرزند جوان تر خانواده در خانه تحصیل می کردند و به ندرت از خانه خارج می شدند.
این خانواده همچنین مرتب در حال جابجایی بودند. با اینکه  دیوید و لوئیس در Princeton  ویرجینیای غربی بزرگش شده بودند، اما به تگزاس نقل مکان کرده و 17 سال در آنجا زندگی کردند. آنها در سال 2010 به Murrieta کالیفرنیا نقل مکان کرده و از سال 2014 در Perris مستقر شدند.

هاستین در کنفرانس خبری 18 ژانویه، گفت: جرم و جنایاتی که در خانواده رخ می دهد، به سختی قابل تشخیص است. زیرا اکثر این جرائم در تاریکی شب و پشت درب های بسته اتفاق می افتند.

همسایگان گزارش کرده اند که تماس بسیار محدودی با تورپین ها داشتند. بیلی لمبرت، برادر لوئیس می گوید که علیرغم درخواست های مکرر، اجازه ملاقات و صحبت با خواهرزاده هایش را نداشت.

وندی مارتینز، یکی از همسایه ها می گوید: آنها کمی عجیب به نظر می رسیدند، اما دلیلی وجود نداشت که بخواهم پلیس را خبر کنم!

2-انگیزه والدین از شکنجه فرزندان شان چه بود؟

هنوز جزئیات رفتارهای والدین با بچه ها فاش نشده است. از جمله اینکه چرا آزارها به مرور و در طول زمان شدیدتر شدند؟ یا اینکه والدین چطور توانستند فرزندان خود را کنترل کنند؟ بخصوص که فرزندان بزرگ آنها در سنین 20 سالگی بسر می برند و حداقل یکی از آنها در کالج ثبت نام کرده بود.

هسترین در پاسخ به این سوال گفت: نمی دانم که آیا می توانم به این سوال جواب بدهم یا خیر. من به عنوان یک دادستان، با پرونده های شوکه کننده بسیاری روبرو شده ام. می توانم بگویم که پسری که در کالج تحصیل می کرد، هر روز توسط مادرش همراهی می شد. هسترین در پاسخ به این سوال که آیا والدین عضو فرقه مذهبی خاصی بودند، گفت: تا جایی که می دانم، نه!

لوئیس و دیوید در فوریه 1985، زمانی که او 16 ساله و دیوید 23 ساله بود، با یکدیگر ازدواج کردند.
لمبرت درباره خواهرش می گوید: او همیشه از تماشای شوی Kate Plus 8 لذت می برد. یک خانواده بزرگ، چیزی بود که لوئیس می خواست.

 

3-ختر نوجوانی که از خانه فرار کرد، تلفن را از کجا آورده بود؟

شرایط حاکم بر خانه وحشت تورپین ها تنها پس از فرار دختر 17 ساله خانواده، قبل از طلوع آفتاب در روز 14 ژانویه، فاش شد. او سپس با 911 تماس گرفت. پلیس می گوید که او احتمالا از راه پنجره اتاق خواب فرار کرده بود.

اما سوال اینجاست که چگونه یکی از بچه ها، که به طور شبانه روز کنترل می شدند، به تلفن دسترسی پیدا کرده بود و پس از فرار باعث افتادن پدر و مادرش پشت میله های زندان شد؟

ماموران تحقیق نحوه دسترسی این دختر به تلفن را فاش نکرده اند. فقط اعلام کردند که تلفن <غیرفعال> بود و او تنها می توانست با گوشی  با 911 تماس بگیرد.

هرستین می گوید: این دختر و برخی از برادران و خواهرانش، درباره نقشه فرار با همدیگر صحبت کرده بودند. آنها به مدت 2 سال به فرار فکر کردند. نمی دانم چرا آن روز و ساعت بخصوص را برای اجرای نقشه شان انتخاب کردند. ولی به زودی پاسخ بسیاری از سوالات مان را دریافت خواهیم کرد.

4-دیوید تورپین با اتهام آزار جنسی نیز روبرو است. آیا اتهامات بیشتری متوجه او خواهد شد؟

دیوید و لوئیس علاوه بر روبرو شدن با ده ها اتهام شکنجه و زندانی کردن فرزندان شان با هفت مورد اتهام آزار یک بزرگسال و 6 اتهام کودک آزاری نیز روبرو هستند. اما دیوید، همچنین با یک اتهام آزار جنسی کودک زیر 14 سال روبرو شده است.

تنها کاری که بچه ها در دوران اسارت اجازه انجامش را داشتند، نوشتن دفترچه خاطرات بود. ما صدها دفتر خاطرات را کشف و به عنوان مدرک در نظر گرفته ایم. ماموران ما در حال مطالعه آنها هستند.

 

5-یکی از بچه ها هنگامی که خانواده در تگزاس زندگی می کرد، سعی کرد فرار کند. چرا راز این خانواده در آن هنگام فاش نشد؟

ریک وینیارد، یکی از همسایه های سابق تورپین ها می گوید که چند سال قبل و هنگامی که خانواده در Rio Vista تگزاس زندگی می کرد، یکی از دخترها سعی کرد فرار کند. اما شنیدم که پلیس او را نزد خانواده بازگرداند.

وینیارد می گوید: که خانواده اول در یک خانه آجری مستقر شدند. اما پس از مدتی به یک تریلر بزرگ که در حیاط همان خانه پارک شده بود، نقل مکان کردند. خانواده به این دلیل خانه را ترک کرد چون به دلیل کثیف بودن بیش از حد، قابل زندگی نبود. وقتی بعد از 10 سال تگزاس را ترک کردند، به داخل خانه آنها رفتیم و با اسکلت سگ و گربه روبرو شدیم. تمام خانه بوی گند می داد و کهنه های کثیف بچه همه جا رها شده بود.

یک مقام رسمی می گوید که خانواده تورپین در چند نوبت با قانون مشکل پیدا کرده بودند. در سال 2001، سگ خانواده دختر 4 ساله خانواده را گاز گرفت و او را روانه بیمارستان کرد. مقامات سازمان حفاظت از حیوانات مجبور شدند سگ را هلاک کنند. در سال 2003 هم خوک های متعلق به خانواده غذای سگ همسایه را خوردند. تورپین ها هم پس از شکایت همسایه به پلیس، مجبور شدند کیسه غذای سگ را جایگزین کنند.

***

هسترین می گوید: باید شجاعت این دختر نوجوان را که با فرار از خانه راز هولناک والدین اش را فاش کرد، تحسین کنم. این پرونده واقعا استثنایی و باورنکردنی است!


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *