اخبار
موضوعات داغ

5 خبر مهم روز با ایران جوان ، سه شنبه 16 آپریل 2019

گواهینامه رانندگی جدید انتاریو

دولت داگ فورد، طرح گواهینامه رانندگی جدید را رونمایی کرد. جف بورک، وزیر حمل و نقل انتاریو ضمن اعلام این خبر گفت گواهینامه های رانندگی انتاریو آخرین بار 12 سال قبل به روز شدند، در حالی که برای جلوگیری از تقلب و سرقت هویت، تغییر طراحی هر 5 تا 7 سال یکبار توصیه می شود. گواهینامه های جدید که از پاییز امسال صادر خواهند شد، عمدتا به رنگ آبی و سفید بوده و مزین به لوگوی جدید انتاریو می باشند.
همانطور که می دانید دولت هفته گذشته از طرح جدید پلاک اتومبیل رونمایی کرد. این پلاک ها از فوریه 2020 در دسترس خواهند بود. دولت می گوید که مشکل پوسته پوسته شدن رنگ پلاک های اتومبیل را حل کرده است و کیفیت پلاک های جدید را تضمین می کند.

قاتل 4 نفر در پنتیکتون بریتیش کلمبیا خود را به پلیس تسلیم کرد

به گزارش پلیس کانادا، یک مرد 60 ساله که دو مرد و دو زن را در دو مکان مختلف در شهر Penticton به قتل رساند، با حضور در قرارگاه پلیس خود را تسلیم کرد. به گفته پلیس قاتل و قربانیان یکدیگر را می شناختند. تا به این لحظه انگیزه این قتل ها فاش نشده است. پلیس حوالی ساعت 10 و 30 دقیقه صبح دوشنبه گزارش هایی مبنی بر تیراندازی در دان تاون را دریافت کرد. یکی از قربانیان در مکانی در شمال شهر و سه قربانی دیگر در یکی از مناطق جنوبی به قتل رسیدند. قتل ها در فاصله 45 کیلومتری از یکدیگر رخ دادند. شهر پنتیکتون با 30 هزار نفر جمعیت، مکانی آرام و ساکت به شمار می آید. بنابراین وقوع 4 جنایت مسلحانه آن هم در یک روز ساکنان را شوکه کرده است.

رئیس جمهور فرانسه: نوتردام را از نو می سازیم

با تلاش خستگی ناپذیر بیش از 400 مامور آتش نشانی، آتشی که سبب وارد شدن خسارات عمده به کلیسای 850 ساله پاریس شد، مهار گردید. پلیس فرانسه هم اکنون تحقیقات خود را برای شناسایی علت آتش سوزی آغاز کرده و با کارگران ساختمانی که برای مرمت کلیسا در محل حضور داشتند گفتگو کرده است.

 

 

خوشبختانه علیرغم وارد شدن خسارات عمده به بام ساختمان و همچنین فرو ریختن مناره زیبای آن، بخش اعظم ساختمان از جمله دو برج ناقوس و آثار هنری، مذهبی و تاریخی ارزشمند موجود در کلیسا از شعله های آتش نجات داده شده اند. در پی این فاجعه عظیم، امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه قول مرمت و بازسازی این نماد پاریسی را داده است. در فاصله چند ساعت پس از آتش سوزی، گروهی از میلیاردرهای فرانسوی حدود 500 میلیون یورو برای بازسازی آن اهداء کرده اند. همچنین اتحادیه اروپا کشورهای عضو را به مشارکت در بازسازی نوتردام دعوت کرده است.

بازداشت زن مست در حین رانندگی با کودک 1 ساله در اتومبیل

پلیس ناحیه یورک، یک راننده زن را که میزان الکل موجود در خونش چهار برابر حد مجاز بود، متوقف و بازداشت کرد. در هنگام بازداشت، یک کودک 1 ساله نیز در اتومبیل حضور داشت. پلیس راننده متخلف را در East Gwillimbury شناسایی و متوقف کرد. در جریان تحقیقات پلیس مشخص شد که گواهینامه راننده تعلیق شده و او در واقع اجازه رانندگی نداشت. کودک خردسال به یکی از اعضای خانواده تحویل شده است و موضوع به سازمان حمایت از کودکان گزارش شد. طی هفته گذشته 24 نفر در ناحیه یورک با اتهام رانندگی تحت تاثیر الکل و مواد مخدر روبرو شده اند.

لغو مشاوره حقوقی رایگان به پناهجویان و مهاجران توسط دولت انتاریو

به گفته کتلین مورفی، مدیر روابط عمومی Legal Aid Ontario، دولت محافظه کار این سازمان را از ارائه مشاوره حقوقی رایگان به سازمان های حامی پناهجویان و مهاجران به هزینه دولت انتاریو، منع کرده است. خانم مورفی گفت: به دنبال دستور 11 آوریل دولت استان به LAO، این سازمان تنها می تواند از بودجه فدرال برای ارائه مشاوره حقوقی رایگان استفاده نماید. به این ترتیب سازمان تنها می تواند بین 13 میلیون تا 16.5 میلیون دلار از بودجه فدرال را برای ارائه خدمات جدید هزینه کند. این در حالیست که هزینه پیش بینی شده ما برای سال 20-2019 بین 30 تا 34 میلیون دلار است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

  • 24
  • 0