مقالاتمقالات اقتصادی

5 توصیه به ثروتمندان برای ایجاد طرح مالی مناسب

مارتین پلتیه- فایننشال پست

وقتی پای حفاظت از دارایی و رشد آن به میان می آید، ایجاد یک طرح خوب و مناسب باید یکی از مهم ترین مسایلی  باشد، که هر خانواده می تواند انجام دهد. کمااینکه گزارشی که در سال 2014 در این مورد منتشر شد، نشان داد که طرح مالی یکی از سه بالاترین خدماتی است، که خانواده های ثروتمند از مشاور خود توقع دارند. دو طرح دیگر جهت مراقبت های دوران پیری و ناتوانی، و راهبردهای شامل اجرای مزیت های مالیاتی می باشند.

در این مورد گفته ها و گاهی سوء استفاده هایی وجود دارند. اما آنچه می توان به جرات اظهار داشت، این است که طرح مالی باید بر اهداف ویژه ای تمرکز داشته باشد، که خانواده ها می خواهند به آنها دست یابند. در عین حال بگونه ای مستمر نکاتی برای بهتر شدن را مدنظر قرار دهد.

آنچه در پی می آید 5 توصیه ای است، که ثروتمندان باید در هنگام ایجاد طرح مالی مدنظر قرار دهند:

به حداقل رساندن مالیات

 

 

بسیاری از طراحان مربوطه کارشناس مالیات نیستند. اما شمار زیادی از آنها به اندازه ای آگاهی دارند، که بتوانند مواردی را که باید از سوی یک حسابدار و یا وکیل مالیات بازبینی و وارسی شود، تشخیص بدهند. مثلا به تعویق انداختن نقل و انتقال مایملک والدین در زمان مرگ آنها می تواند، میزان مالیات نقل و انتقال را کاهش دهد.

بیمه 

امکان دارد افزودن بیمه عمر به طرح مالی هر کس، ارزشی فوق العاده داشته باشد. مثلا چنین بیمه ای برای افرادی که هزینه های زیادی دارند و مایلند مالیات برخی از داشته ای خود را کاهش بدهند، ابزار سودمندی است. کمااینکه نکته مهمی که وجود دارد اما اغلب به آن توجه نمی شود، این است که بسیاری از سرمایه گذاران ثروتمند می توانند به سادگی به سبب اندازه (بهای) املاک شان خود را بیمه کنند.

ساختار و حاکمیت خانوادگی

در خانواده های ثروتمند وجود ساختارهای پیچیده در مورد داشته هایشان امری عادی به شمار می رود. مثلا دارای چندین شرکت هستند، و یا اموال شان در حوزه های گوناگون سرمایه گذاری می شود. امکان دارد سبب این باشد که به مرور زمان حسابدارها یا وکلایی را به کار گرفته اند، که هر یک در زمینه ای خاص تخصص داشته اند.
بنابراین در برخی از موارد ایجاد ساختار و حاکمیت خانوادگی می تواند به مرتب کردن امور، و در نتیجه پاسخگویی، کاهش هزینه ها و کارآیی بیشتر، منجر شود. در صورت اجرای چنین تصمیمی باید نقش و مسئولیت های اعضای خانواده رسما تعیین شود. همچنین طرحی برای بهره گیری از تخصص های غیر خانوادگی مانند کارشناسان حقوقی، حسابداری و سرمایه گذاری، وجود داشته باشد.

بازبینی وصیتنامه ها

براساس نظرسنجی موسسه انگس رید که در ابتدای سال جاری صورت گرفت، تنها 58 درصد کانادایی های بالای 55 ساله گفتند، وصیتنامه به روز رسانده شده دارند. آنها اینگونه مسایل را که جوان تر از آنند، که نگران چند و چون وصیتنامه باشند/ مایملک چندانی ندارند، که بخواهند وصیتنامه ای تنظیم کنند/ و تنظیم وصیتنامه بسیار گران تمام می شود را/ به عنوان دلایل خود ذکر کردند. 

اما یک طراح کارکشته می تواند تعیین کند، آیا این دلایل برای وضعیت افراد گوناگون قانع کننده هستند، یا نیستند. بنابراین چنین طراحی باید وصیتنامه های مربوطه را با توجه به نیازهای هر خانواده مورد بازبینی قرار دهد تا ضمن احراز اطمینان از کاهش هزینه های مربوطه، از وجود وصیتنامه مناسب هم احراز اطمینان شود.

سرمایه گذاری

گام آخر جمع بندی همه موارد مورد اشاره و استفاده از آنها برای ایجاد خط مشی مناسب جهت سرمایه گذاری است. زیرا این اهمیت دارد که در اختصاص اموال برای سرمایه گذاری نه تنها گوناگونی های مفید باید به خوبی مدنظر قرار داده شوند، بلکه لازم است به اندازه کافی پویایی داشته باشند که با وضعیت و شرایط کنونی خانواده ها و تغییرات بعدی در طرح های مالی آنها همخوان باشند. 

البته امکان دارد، عمل به این توصیه ها در ابتدا مشکل به نظر برسد. اما از آنجا که داشتن طرح مالی مناسب سبب آرامش فکر می شود، عملی کردن به آنها ارزشش را دارد. 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *