صفحه اصلی / مقالات / 45 درصد اهالی انتاریو برای بازنشستگی روی بهای خانه هایشان حساب می کنند

45 درصد اهالی انتاریو برای بازنشستگی روی بهای خانه هایشان حساب می کنند

روز بیست و پنجم سپتامبر کمیسیون اوراق بهادار کانادا(OSC)  اعلام کرد که نتایج پژوهشی که گروه تحقیقات نوآورانه برای این کمیسیون به عمل آورده، نشان از آن دارد که 45 درصد از صاحبان خانه در استان انتاریو که در سنین پیش- بازنشستگی هستند، برای تامین اعتبار مالی دوران بازنشستگی خود روی افزایش بهای ملک شان حساب می کنند.  

براساس این نتایج 76 درصد ساکنان از 45 سال به بالای این استان دارای ملک مسکونی می باشند. در عین حال تقریبا 37 درصد از این 76 درصد گفته اند، برای تامین مخارج هزینه های دوران بازنشستگی خود، روی افزایش بهای ملک شان حساب می کنند. جالب اینکه چنین اظهاراتی در زمانی ابراز می شوند، که از بین این افراد 38 درصدشان همچنان زیر بار وام مسکن هستند.   

در همین حال کارشناسان و دست اندرکاران کمیسیون مورد اشاره هشدار می دهند در صورتی که بهای خانه کاهش یابد، شمار زیادی از افراد برای اهداف و طرح های مالی دوران بازنشستگی خود با کمبود پول روبرو می شوند. کمااینکه تیلر فلمینگ مدیر دایره سرمایه گذاری این کمیسیون خاطرنشان می کند، که خانه داشتن نمی تواند جایگزین طرح مالی دوران بازنشستگی شود. بااینهمه در کندوکاوهای خود دریافته که آن دسته از صاحبان خانه که برای چنین دورانی پس انداز و یا طرح مالی معین و تعریف شده ای ندارند، به احتمال زیاد در بین افرادی قرار می گیرند، که روی افزایش بهای ملک شان حساب می کنند.

از دیگر سو اداره رتبه بندی اعتباری نیز در گزارش خود که در همان روز منتشر شد، آورده که گرچه بهای مسکن در کانادا در دهه گذشته 230 درصد افزایش داشته، اما همچنان نمی توان داشتن خانه را منبعی کاملا اطمینان بخش برای هزینه های دوران بازنشستگی تلقی کرد. چراکه به گفته این نهاد مالی-اعتباری در خلال شش ماه اخیر این بها نسبت به دوران اوج خود کاهشی 31 درصدی داشته است.

در بخش دیگری از گزارش مورد اشاره آمده که یافته ها نشان می دهند، که برداشت آن 45 درصد از صاحبان خانه در استان انتاریو تا زمانی می تواند درست باشد، که بهای ملک و املاک شان کاهش پیدا نکند، و یا دست کم به صورت کنونی ثابت باقی بماند. به همین سبب کاهش چنین بهایی در واقع به این معنی و مفهوم است، که محاسبات اینگونه افراد زیادی دست بالا گرفتن میزان دارایی خویش می باشد.  

بنابراین همانگونه که مشاهده می شود کارشناسان امر چنین اتکایی بر ارزش ملک را درست نمی دانند، و در مورد آن هشدار می دهند.

از دیگر سو مسوولان مربوطه در نظر دارند، از یافته های پژوهش مورد اشاره برای پشتیبانی از توسعه راهبرد شهروندان ارشد بهره ببرند، که کمیسیون مذکور آن را فوریت سال مالی 2017-2018 خویش می داند.

پژوهش مورد اشاره بین روزهای نهم تا شانزدهم ماه مه سال جاری، و با شرکت هزار و 516 تن از ساکنان استان انتاریو صورت گرفته است. ساکنانی که در گروه سنی از 45 سال به بالا قرار دارند. اداره آمار کانادا در آخرین برآوردهای خود از نتایج این پژوهش در زیر گروه های سنی، جنسیتی و منطقه ای استفاده کرده، که بازتاب واقعی ترکیب جمعیتی بزرگسالان گروه سنی از 45 سال به بالای اهل استان مورد اشاره هستند.    


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *