مقالاتمقالات اجتماعی

10 کشور تهدیدکننده امنیت کودکان

طبق گزارش صندوق نجات کودکان، سازمانی که امسال صد ساله می شود، از هر پنج کودک، یک کودک در سراسر جهان دوران رشد خود را یا در جنگ و یا در منطقه نظامی سپری می کند.
افغانستان: طبق آخرین گزارش یونیسف، نزدیک به 4 میلیون کودک در افغانستان به دلیل جنگ و فقر از تحصیل محروم می باشند.
یمن: یمن از سال 2014 به این سو درگیر جنگ داخلی است. فقر، گرسنگی و بیماری بیش از همه گریبان کودکان را گرفته است. در این مدت حدود 500 هزار کودک به دلیل فقر غذایی جان خود را از دست داده اند.

سودان جنوبی: حدود 5 میلیون انسان در سودان جنوبی به دلیل جنگ داخلی از گرسنگی رنج می برند. بیش از یک میلیون نفر از این تعداد را کودکان زیر 5 سال تشکیل می دهند.
جمهوری آفریقای مرکزی: از سال 2013 به این سو، این کشوردرگیر جنگ خونین داخلی است. جنگی که زندگی کودکان را به تباهی کشانده است.
کنگو: حدود 60 درصد از اعضای گروه های مسلح در جنوب کنگو را کودکان تشکیل می دهند. آنها مجبور به انجام کارهایی همچون آشپزی یا مداوای مجروحین می باشند و به عنوان برده جنسی نیز مورد سوء استفاده قرار می گیرند.

سوریه: جنگ داخلی سوریه که از سال 2011 آغاز شده است، بسیاری از کودکان را با واژه صلح بیگانه کرده است.
عراق: صدها هزار نوجوان عراقی از پیامدهای درگیری های سال های اخیر در این کشور رنج می برند و سوء تغذیه، بی خانمانی و بیماری های جسمی و روانی گریبانگیر آنهاست.

نیجریه: اکثر مردم این کشور در فقر شدید زندگی می کنند. سوءتغذیه، بیماری و محدود بودن امکانات تحصیلی به ویژه زندگی کودکان را تحت تاثیر قرار داده است.
سومالی: این کشور از فقیرترین کشورهای جهان است. در حال حاضر حدود 3 هزار کودک که برخی از آنها فقط 9 سال دارند، توسط شبه نظامیان به سربازی گرفته شده اند.
مالی: کشور مالی در غرب آفریقا، از بالاترین رشد جمعیت در جهان برخوردار است. در سراسر این کشور حدود 165 هزار کودک زیر 5 سال از سوءتغذیه شدید رنج می برند. ازدواج کودکان نیز یکی دیگر از مشکلات این کشور است و به بالا رفتن نرخ تولید مثل منجر شده است.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!