علم و دانش

10 بیمارستان برتر جهان در سال 2020

 

 

نیوزویک هر سال با اتکا به نظر پزشکان، کادر درمانی و بر اساس نظرسنجی از بیماران، لیست  بهترین بیمارستان ‌های جهان را معرفی می ‌کند. آمریکا، کانادا، آلمان، سوئیس، سنگاپور و سوئد، دارای بیمارستان‌ های برتر جهان در این سال هستند. بهترین بیمارستان ها به ترتیب عبارتند از: 

کلینیک مایو- آمریکا: این بیمارستان در سال 1889 در مینه سوتا تاسیس شد و دارای شعبات دیگر در فلوریدا و آریزونا است. مایو با 65 هزار کارمند و درآمد سالانه 12 میلیارد و 600 میلیون دلار در عرصه تحقیقات و آموزش پزشکی نیز فعال است. 

 

کلینیک کلیولند – آمریکا: این بیمارستان واقع در ایالت اوهایو در سال 1921، در مساحت 69 هکتار با 11 بمیارستان و 19 مرکز مراقبت های بهداشتی خانواده تاسیس شد. این کلینیک در ابوظبی و کلینیک ورزشکاران در تورنتو، نیز شعبه دارد. 

 

 

 

بیمارستان عمومی ماساچوست – آمریکا: بیمارستان واقع در بوستون، قدیمی ترین مرکز تحقیقاتی و آموزشی وابسته به دانشگاه هاروارد است که در سال 1811 تاسیس شده است. این بیمارستان سالانه 35 هزار عمل جراحی، 3 هزار زایمان و خدمات دیگر پزشکی را ارائه می دهد. 

 

بیمارستان عمومی تورنتو – کانادا: این بیمارستان که بخشی از شبکه تحقیقات دانشگاهی در کانادا بوده و در سال 1812 تاسیس شده، دارای 471 تخت است و در رشته های کاردیولوی و پیوند عضو از برترین ها در جهان محسوب می شود. اولین عمل پیوند ریه در جهان در سال 1986 در این بیمارستان انجام شد. 

 

بیمارستان شاریته برلین – آلمان: شاریته در 14 نوامبر 1709 تاسیس شد و از بزرگترین تاسیسات پزشکی اروپا و جهان محسوب می شود. 

 

بیمارستان جانز هاپکینز – آمریکا: نهاد تحقیقات پزشکی دانشکده پزشکی جانز هاپکینز واقع در بالتیمور – مریلند آمریکا در سال 1889 تاسیس شده است. این بیمارستان تنها بیمارستان در تاریخ آمریکا است که در 21 سال گذشته همواره عنوان بهترین را کسب کرده و زادگاه سنت های متعددی از جمله سیستم رزیدنتی است. همچنین بسیاری از تخصص های پزشکی از جمله پزشکی و روانپزشکی کودکان، جراحی قلب و جراحی مغز و اعصاب در این مکان ایجاد شدند. 

 

بیمارستان دانشگاه زوریخ – سوئیس: بیمارستانی که سنگ بنای اولیه آن در سال 1734 گذاشته شد، اکنون از 44 کلینیک با 900 تخت تشکیل شده است. 

 

بیمارستان عمومی سنگاپور: بیمارستان یک هزار و 700 تختخوابی در سال 1821 برای سربازان بریتانیایی مستقر در سنگاپور تاسیس شد. در این بیمارستان چهار مرکز تخصصی ملی سنگاپور شامل چشم، قلب، سرطان و دندانپزشکی جای گرفته اند. 

 

بیمارستان شیبا در اسرائیل: مرکز درمانی شیبا در تل هاشومر، با یک هزار و 700 تخت، بزرگترین بیمارستان اسرائیل است. این مرکز به دلیل ارائه خدمات با کیفیت درمانی و پژوهش های پزشکی ویژه اش، به خصوص در زمینه سرطان، دارای شهرت بین المللی است. 

 

بیمارستان دانشگاهی کارولیسنکا – سوئد: این بیمارستان از سال 2004 کارش را در استکهلم سوئد آغاز کرده است. 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
نیازمندیهای ایران جوان 

Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست