اخباراخبار کانادا

یک نفر از هر چهار کانادایی تبعیض در حق مسلمانان را قابل قبول می داند

تورنتو- طبق نتایج به دست آمده از نظرستجی جنجالی اخیر موسسه Ipsos که به سفارش Global News   انجام شد، یک نفر از هر 4 کانادایی یا به عبارتی یک چهارم از کانادایی ها معتقدند که طی 5 سال گذشته، دیدگاه تبعیض آمیز در قبال مسلمانان در کشور قابل قبول تر شده است. نتایج به دست آمده با افزایش جرائم ناشی از نفرت نژادی و مذهبی طی چند سال گذشته در کشور، همخوانی دارد. به گزارش اداره آمار کانادا، در سال 2017 جرائم ناشی از نفرت بر علیه مسلمانان 151 درصد افزایش داشت. بیشترین موارد در انتاریو و کبک گزارش شد. در واقع در سال مورد اشاره، پلیس انتاریو 207 و پلیس کبک 185 گزارش را دریافت کرد.

بر اساس نتایج نظرسنجی، 59 درصد از مسلمانان کانادا هدف حملات نژادپرستانه قرار گرفته اند. این میزان در سال 2005، تنها 38 درصد بود. بر این اساس در کانادا، عرب های مسلمان، مهاجران، پناهنده ها، یهودیان، هندی ها، سرخپوستان، آسیایی ها، سیاهپوستان و لاتینی تبارها به ترتیب بیشترین حملات نژادپرستانه را تجربه کرده اند.

باربارا پری، متخصص جرائم ناشی از نفرت و از پژوهشگران انستیتوی تکنولوژی انتاریو می گوید اسلام هراسی همواره در کانادا و جود داشته، ولی طی چند سال گذشته تشدید شده است. او عوامل مختلف را در افزایش آن موثر می داند. از جمله سیاست های ضد اسلامی و خصمانه دونالد ترامپ و همچنین اوج گیری فعالیت گروه های راست افراطی در کانادا. مسلما آنچه در آمریکا از آن صحبت شده یا تبلیغ می شود، بر کانادا نیز تاثیرگذار است. به همین دلیل برخورد تبعیض آمیز و نژادپرستانه عادی تر و قابل قبول تر شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان