صفحه اصلی / اخبار / یک نفر از هر ده متقاضی خرید خانه در کانادا واجد شرایط دریافت وام نخواهند بود!

یک نفر از هر ده متقاضی خرید خانه در کانادا واجد شرایط دریافت وام نخواهند بود!

banner-niazmandiha2

اتاوا- قوانین جدید وام مسکن یا به عبارتی <تست استرس> که از ژانویه 2018 به اجرا گذاشته می شود، حدود 10 درصد از خریداران احتمالی را از خرید خانه مورد نظرشان محروم خواهد کرد.

بر اساس قوانین جدید که توسط سازمان  OSFI (ارگان ناظر بر سیستم بانکی) به اجرا گذاشته شده، متقاضیان دریافت وام (با 20 درصد یا بیش از 20 درصد پیش پرداخت) بایستی واجد شرایط دریافت وام به نرخی باشند که 2 درصد بالاتر از نرخ پیشنهادی وام دهنده باشد. این تصمیم با هدف کاهش بدهی خانوارهای کانادایی گرفته شده است.

بر طبق گزارش تحلیلی بانک مرکزی کانادا که سه شنبه 28 نوامبر منتشر شد، با به اجرا در آمدن قانون جدید، 1 نفر از هر 10 متقاضی وام، واجد شرایط تشخیص داده نخواهد شد. تاثیر قانون جدید، بخصوص در گران ترین بازارهای مسکن کشور، یعنی تورنتو و ونکوور قابل توجه خواهد بود. هرچند بسیاری از کارشناسان معتقدند که در این دو شهر، 1 نفر از هر 8 خریدار احتمالی واجد شرایط نخواهند بود.

البته این بدین معنی نیست که این خریداران به کل از بازار مسکن حذف خواهند شد. بلکه بسیاری از آنها می توانند برای خرید خانه ارزان تر اقدام کرده و یا به وام دهندگان خصوصی مراجعه کنند که مشمول قانون جدید نمی باشند.

همانطور که پیش بینی می شد، بسیاری از متقاضیان خرید، طی یک ماه باقی مانده به آغاز سال جدید، برای دریافت وام و خرید اقدام خواهند کرد تا مشمول مقررات جدید نشوند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *