صفحه اصلی / مقالات / یک میلیون کانادایی از پول برق و خوراک شان می‌زنند تا پول داروهایشان را فراهم کنند

یک میلیون کانادایی از پول برق و خوراک شان می‌زنند تا پول داروهایشان را فراهم کنند

نتایج یک پژوهش جدید از دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC) نشان می دهد که در سال 2016، حدود یک میلیون کانادایی، به اجبار از پول ضروریات زندگی شان برای خرید دارو استفاده کرده‌اند. بنا بر این پژوهش که روز سه‌شنبه منتشر شده، 730 هزار نفر از هزینه خوراک و 238 هزار نفر از هزینه گرمایش خانه برداشته و آن را خرج دارو و درمان کرده‌اند. مایکل لو، استاد دانشگاه UBC و مولف ارشد این پژوهش می‌گوید: پیشتر می‌دانستیم که بسیاری از کانادایی‌ها برای پرداخت پول داروها مشکل دارند؛ حالا می‌دانیم که آنها خوراک و گرمای خانه‌هایشان را می‌دهند تا دارو بخرند.

این پژوهش که در میان 28 هزار و 91 نفر انجام شده، نشان می‌دهد که افرادی که بیمه ندارند، درآمدهای پایین دارند و جوان ترها بیشتر با این مساله دست و پنجه نرم می‌کنند. این یافته ها همچنین نشان می‌دهد که بیش از یک میلیون و 600 هزار از کانادایی‌هایی که در سال 2016، برایشان دارو تجویز شده، داروها را نخریده و یا به مقداری کمتر خریده‌اند، زیرا که قادر به پرداخت هزینه آن نبوده‌اند. پژوهشگران می‌گویند این مساله سیستم درمانی کانادا را تحت فشار می‌گذارد، چرا که مردم مریض می‌مانند و مجبورند بارها به دکترشان یا بخش اورژانس بیمارستان‌ها مراجعه کنند.

 

کانادا تنها کشوری در جهان است که یک بیمه کامل درمانی همگانی دارد که داروهای تجویزی را پوشش نمی‌دهد. برخی پژوهش‌های گذشته نشان می‌دهد که از لحاظ گرانی داروها، کانادا در جایگاه دوم در جهان ایستاده است؛ آمریکا در جایگاه اول قرار دارد. پژوهشگران می‌گویند کانادا باید نگاهی دیگر بر این پوشش بیمه‌ای داروهای تجویزی بیندازد.

 

روز جمعه، بریتیش کلمبیا اعلام کرد که بر اساس طرحی جدید، به زودی برای اقشار کم درآمد استان، داروها با قیمت پایین‌تری عرضه خواهند شد.  


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *