صفحه اصلی / اخبار / یک عضو خانواده افغان ساکن برج گرنفل لندن، کلاهبردار شش و نیم میلیون پوندی است!

یک عضو خانواده افغان ساکن برج گرنفل لندن، کلاهبردار شش و نیم میلیون پوندی است!

لندن- مسیح نقشبندی، یکی از اعضای خانواده 15 نفره افغان که در آپارتمان 3 خوابه ای در برج Grenfell لندن، زندگی می کردند، به جرم کلاهبرداری 6.5 میلیون پوندی به زندان محکوم شد. تصویر او پس از فاجعه آتش سوزی در برج مورد اشاره که به کشته شدن 71 نفر از ساکنان آن انجامید، در کنار شاهزاده ویلیام در مرکز امداد اضطراری که برای بازماندگان حادثه راه اندازی شده بود، در رسانه ها منتشر شد. نقشبندی به جرم صحنه سازی 250 تصادف و کلاهبرداری 6.5 میلیون پوندی از شرکت بیمه محاکمه و به حبس محکوم شد.

این مرد 33 ساله می گوید که در یک آپارتمان 3 خوابه در طبقه سوم این برج به همراه اعضای خانواده اش که همگی مهاجران افغان بودند زندگی می کرد. با اینکه اعضای خانواده از این حادثه جان سالم به در بردند، ولی یکی از بستگان شان که در یکی از آپارتمان های طبقات بالاتر زندگی می کرد، جان خود را از دست داد.

خبر درگذشتن این فرد توسط مژده حبیب، شریک زندگی و مادر تنها فرزند نقشبندی منتشر شد. حبیب در گفتگو با شاهزاده ویلیام مدعی شد که خانواده همه چیز خود را در آتش سوزی از دست داده اند و به کمک مالی نیازمند هستند. در نهایت صدها پوند کمک مالی برای این زوج جوان جمع آوری شد. اما اگر مردم از گذشته و سوءسابقه کیفری نقشبندی آگاه می شدند، آیا باز هم به او کمک می کردند؟

نقشبندی ها در جریان تحقیقات رسمی در مورد حادثه آتش سوزی، جزو قربانیان محسوب می شوند. بنابراین قانونا مستحق دریافت هرگونه خسارت یا کمک مالی احتمالی هستند. در حالی که مسیح نقشبندی سابقه محکومیت کیفری دارد. او عضو باندی بود که تصادف های ساختگی را ترتیب می داد تا از شرکت های بیمه کلاهبرداری کند. او در سال 2012 به هفت سال زندان محکوم شد، اما در سال 2015 پس از کاهش دوران محکومیت اش، آزاد شد. مسیح با استفاده از این پول ها، زندگی مرفهی را برای خود تدارک دیده و Audi Q7 و BMW X5 می راند. او مدتی نیز در هتل لوکس برج العرب دوبی اقامت کرد. در حالی که کرایه اتاق در این هتل شبی 1 هزار پوند است.

گفته شده که در هنگام حادثه، 15 عضو خانواده، از جمله نقشبندی، والدین و برادرها و خواهرهایش در یک آپارتمان 3 خوابه زندگی می کردند. بر اساس قانون، افراد بزرگسال ساکن برج در هنگام آتش سوزی مستحق دریافت مسکن جدید هستند و تا جولای 2019 از پرداخت کرایه و بهای آب و برق معاف می باشند. به همین دلیل، همه 15 عضو خانواده نقشبندی به هزینه مالیات دهندگان در سه آپارتمان لوکس واقع در Kensington High Street اسکان داده شدند. بد نیست بدانید که دو بلوک از بلوک های مسکونی واقع در این منطقه که شامل 68 واحد می شود، توسط بازماندگان حادثه آتش سوزی اشغال شده اند.

بسیاری از خانواده های محروم که خانه و زندگی خود را در آتش سوزی از دست داده اند، خود را برای دریافت کمک مالی و اسکان مجدد، مستحق تر از نقشبندی ها می دانند. خانواده نقشبندی در اواخر سال های 1990 و پس از اشغال افغانستان توسط طالبان به انگلستان مهاجرت کردند. بهاء الدین نقشبندی و همسرش مریم 4 فرزند پسر به نام رشید، مسیح، راوی و سیار و دو دختر به نام سمیرا و صدف دارند.

Behnam Marfou

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *