اخباراخبار کانادا

یک از هر پنج پزشک متخصص کانادایی ناتوان از یافتن شغل

تورنتو- یک نفر از هر 5 پزشک متخصص قادر به یافتن شغل تمام وقت در کانادا نیستند. این مساله باعث شده بسیاری از پزشکان جوان به آمریکا نقل مکان کرده و بیماران کانادایی را با زمان انتظار طولانی برای خدمات درمانی تخصصی روبرو نمایند.

کالج سلطنتی پزشکان و جراحان کانادا؛ سازمانی که بر آموزش پزشکان متخصص نظارت می کند، می گوید که متخصصین تازه کار هم اکنون با کمبود فرصت های شغلی روبرو می باشند. نتایج نظرسنجی اخیر نشان می دهد که  19 درصد از پزشکانی که تخصص خود را در سال 2017 دریافت کرده اند، بخصوص متخصصین سرطان، جراحان مغز و اعصاب و ارتوپد، پس از فارغ التحصیلی موفق به یافتن شغل نشدند.

درک این مساله که سیستم درمانی پزشکان جوان را به کار نمی گیرد، برای بیماران کانادایی که مجبورند ماه ها برای ملاقات با پزشک متخصص منتظر بمانند، دشوار است. با اینکه یکی از دلایل بیکار بودن برخی از پزشکان متخصص علاقه آنها به کار و زندگی در مناطق خاص می باشد، اما مسوولین کالج سلطنتی بخشی از مشکل را ناشی از کمبود بودجه دولتی برای راه اندازی اتاق های عمل و پرستار می دانند. کمبود اتاق عمل، جراحان باسابقه را نیز با چالش بزرگ روبرو کرده است. چه برسد به جراحان تازه کار و جوان.

کمبود فرصت شغلی برای جراحان ارتوپد در استان های Maritime (نیوبرانزویک، نووااسکوشیا و جزیره پرینس ادوارد) باعث شده دکتر دریل دیلمن  28 ساله از اواخر سال جاری در بیمارستانی در شیکاگو مشغول کار شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان