اخباراخبار جهان

یونان طرح ساخت دیوار در مرز با ترکیه را نهایی می کند

 

تسالونیکی/ یونان – به نقل از کندین پریس، دولت یونان می گوید برنامه ساخت دیوار در امتداد مرز شمال شرقی خود با ترکیه نهایی شده است. این دیوار به دلیل نگرانی از ورود مهاجران غیرقانونی به اتحادیه اروپا ساخته خواهد شد.  

سخنگوی دولت، استلیوس پتساس، روز دوشنبه گفت كه 26 كیلومتر (معادل 16 مایل) دیوار به حصار 10 كیلومتری (شش مایلی) فعلی اضافه خواهد شد. هزینه این پروژه 63 میلیون یورو بوده و تا پایان آوریل سال آینده تکمیل خواهد شد. 

تنش بین ترکیه و یونان، اوایل سال جاری میلادی پس از آن که ترکیه اعلام کرد دیگر از مهاجرانی که قصد دارند به اتحادیه اروپا بروند جلوگیری نخواهد کرد و متعاقبا ده ها هزار نفر برای عبور از خاک یونان تلاش کردند، عمیق تر شد. 

اختلافات دو کشور باعث تجمع نظامی خطرناک در منطقه و افزایش نگرانی از درگیری نظامی شده است.

چهار شرکت ساختمانی یونانی برای احداث دیوار مرزی انتخاب شده اند. این دیوار در امتداد رودخانه Evros  که خط مرزی بین دو کشور را تشکیل می دهد، برپا خواهد شد. 

 

 

دیوار پنج متری (15 فوتی) با استفاده از لوله های فولادی مربع گالوانیزه و پایه های بتونی ساخته خواهد شد. مقامات یونان همچنین یک شبكه دوربین نظارتی برای پوشش مرز 192 كیلومتری یونان و تركیه در نظر گرفته اند. ایلیاس آکیدیس، رئیس انجمن افسران پلیس در منطقه مرزی یونان، به خبرنگاران گفت: دوربین ها برای ما یک منبع حیاتی خواهند بود.

تعداد مهاجران و پناهندگانی كه از تركيه به يونان وارد شده اند، در سال جاری و با آغاز پاندمی و سختگیری بیشتر پلیس مرزی، به شدت کاهش یافته است. ترکیه یونان را  به عدم پذیرش و پس فرستادن مهاجرانی که به جزایر یونان در دریای اژه می روند، متهم کرده است. آتن این اتهام را رد کرده است. 

براساس آمار منتشر شده از سوی آژانس پناهندگان سازمان ملل، ترکیه بیشترین تعداد پناهنده را در سراسر جهان میزبانی می کند (تقریبا 4 میلیون نفر و عمدتا از سوریه).

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

 1. این نوشتار هشداری دوباره به سازمانهای امنیتی و تینک تنک های غربی است.
  اگر غرب به رهبری امریکا در افغانستان اشغال شده توسط روسیه با کمک به مردم بپا خاسته افغانستان موفق شد برای اولین بار در تاریخ پیدایش مارکسیسم لنینیسم و ترور و اشغال و کودتای روس ها بایستد و موفق شود ، اما با توجه به اینکه همکار و هم پیمان ذاتی روس ها (یعنی ارتجاع سیاه سنی در افغانستان به رهبری پاکستان و عربستان و ارتجاع شیعه روسی تازه بدنیا امده ملاهای روسی) را دست کم گرفت و پس از سرکوب ارتجاع سرخ ، افسار ارتجاع سیاه را رها کرد. بعدها همین ارتجاع سرخ روسیه با ارتجاع سیاه سنی و شیعه وارد معامله و مغازله گردید و رهبران ضد روس انها را کشت و روستاهای انها را بمباران فرشی کرد و با تکیه به تکنیک های استالینیستی روان گردانی ، توانست مغز پیروان انها را از ضد روسی بودن به سوی ضد امریکایی و دشمن غرب و دموکراسی لیبرال غربی و فرهنگ والای متمدن غرب شدن سوق دهد ، تا جایی که ستمدیدگان قومی اسیای مرکزی پس از ۳۰۰ سال مبارزه با روسیه ، ناگهان به سمت امریکا ستیزی روی اوردند و با روسیه و رژیم های روسی متحد شدند . امروز روسیه نه تنها از حمله اسلامیست های ک گ ب دیده چچنی و قرقیز و قزاق و تاتار و .. در امان است ، بلکه اینها را می اورد در غرب و سرزمینهایی که غربی ها در ان منافع امنیتی دارند ، رها میکند ، تا به جای روس ها ، سر امریکایی ها ببرند . معلم فرانسوی را سلاخی کنند ، و رهگذر عادی در بروکسل و لندن و روزنامه نگار فرانسوی را ترور کنند و …. روابط نزدیک ملاهای روسی و روسیه با طالبان هم که دیگر از روز روشن تر است . پول گذاشتن روی سر سرباز امریکایی در افغانستان را هم که همه میدانند . تعلیم و فرستادن اولترا رایت تروریست به المان و اروپا را هم که مرکل متحد پوتین هم به ان اعتراف کرد دیدیم .
  انروز امریکا و غرب با گمان اینکه دشمن دشمن من دوست من است ، با اینها متحد شد علیه انها ، نتیجه ان شد که روس ها که در این گونه اتحاد ها و ائتلاف های ض و نقیض از تجربه و قدرت عمل بیشتری برخوردارند ، چون مجبور به پاسخ گویی به افکار عمومی خودشان ( که انها را در فضای خفقان و سانسور و سرکوب در اختیار خود دارند ) نیستند ، پس روس ها موفق شدند ، ایران را با اشغال سفارت امریکا و یک سلسله ترور و برچسب زنی و هیاهو و در هم ریختن نظم از دستان رهبران لیبرال و ملی و مجاهدین خارج و در چنگال مزدورانی مثل رفسنجانی و خامنف قرار دهند ، دقت کنید که حتی همه اخوندهایی که دکتر بودند ترور شدند ، دو تا آخوند بیسواد ، دوزاری از دل ترور ها بیرون امدند . از دل ان دوزاری ها ، یکی که از همه عقب تر و متوهم تر و بیسوادتر بود و فاقد حتی غریزه راز بقا یعنی خامنف را به کرسی نشاندند ، بعد هم جاسوسان تعلیم دیده در لیبی قذافی و سوریه حافظ اسد و مصر ناصری کارپرداز اینها شدند . شیوه ای کاملا روسی مارکسیستی لنینیستی . شاه مدرن ایران هم همین اشتباه امریکا و غرب را کرد . یعنی ارتجاع سرخ و ارتجاع سیاه را دست نخورده گذاشت و فکر می کرد با استفاده از تضاد ظاهری اینها می تواند هواداران مصدق و حتی کسانی در سیستم مدرن غربگرای او مثل دکتر امینی را می تواند سرکوب کند ، چون فکر می کرد رقیب واقعی او غربگراها و ملی گراها هستند ، نه تروریست های مارکسیست روسی و توده ایها . ارتجاع سرخ تمام فضای فرهنگی و سیاسی و رسانه ای و حزبی کشور را در دست گرفت ، ارتجاع سیاه فضای دینی و باورهای مذهبی عوام و بازار و روستاها را اشغال کرد که دروازه تمدن شاه برای انها یک تهدید به نظر می امد نه فرصت و هنوز فرصت اینکه بتواند با مکانیزه و مدرن کردن کشاورزی و سیستم سرمایه گذاری انها را هم دوست و متحد خود کند نیافته بود . این دو تیغه قیچی با هم متحد ، شاهی را که هیچ حزب لیبرال یا محافظه کاری نداشت ، روشنفکران او ، کانون نویسندگان و شعرا و روزنامه نگاران او همه مارکسیست روسی و یکی از انها مارکسیست اسلامی بودند ، شش وزیر توده ای داشت ، بدیهی بود که با کوچکترین بادی کاخ رویاهای او که بر روی شن و ماسه ساخته بود در هم بریزد .
  امروز جهان غرب به رهبری امریکا یک بار دیگر در استانه یک اشتباه دیگر در یارگیری و مبارزه با دشمنان ازادی و دموکراسی و فرهنگ حقوق بشری و فمینیست و اقتصاد توسعه محور است .
  امروز امریکا و غرب متحدانی علیه همان ارتجاع سیاه که امروز از دشمن دشمن ، به دشمن اصلی تبدیل شده ، و دیروز در افغانستان کابوس کودتا و اشغال روسی را نابود کردند ، دشمن دشمن جدیدی برگزیده از میان ارتجاع سرخ ، و ان سازمانهای تروریست مارکسیستی کردی هستند که هیچ سنخیتی ، نه با غرب دارند ، نه با دموکراسی ، نه با فمینیسم و مدرنیسم و ازادی بیان و اقتصاد توسعه محور . از نظر امنیتی هم متحد سنتی روس ها هستند ، اهداف انها هم که زمین خواری و اشغال سرزمینهای دیگران از ایران و ترکیه و سوریه گرفته تا کنار دریای مدیترانه و همسایه اسرائیل شدن و رساندن روس ها به ابهای گرم از سمت غرب است ،هیچ هم خوانی با اهداف امریکا (خاور میانه بزرگ دموکراتیک غربی به رهبری اسرائیل ) ندارد.
  فرهنگ مردم این باندهای ارتجاعی سرخ هم ذاتا امریکا ستیز است ، مثل مردم کرواسی وبوسنی و بودایی ها و زرد ها و هندی ها نیست که پس از کمک امریکا رفتند دنبال کارهای مملکت خودشان و ارام گرفتند .
  امریکا بایستی به این انتخاب دوگانه متضاد بین اسلامیست های شیعه و سنی از یک سو و مارکسیست ها و شونیست های روسی از سوی دیگر که ارتجاع سرخ و سیاه را تشکیل میدهند و متحد سنتی روسیه و سوریه و فاشیست های ساخت روسیه هستند پایان دهد و به دنبال دوست سازی و تشکیل احزاب لیبرال و محافظه کار در این مناطق بحران زده باشد .
  به این نمونه مارکسیست روسی که نقاب سلطنت طلبی زده و با پرچم ترامپیسم قلابی به امریکا و ارزشهای امریکایی و فرهنگ دموکراسی لیبرال غرب در همه جا حمله میکند و بیان او علیه کانادا ، فرانسه ، دموکرات ها ، جمهوری خواهان بوش و ریگان ، کاملا شبیه بیان کیهان شریعتمداری ، پاسداران ، کمونیست های روسی است نگاه کنید . مشت نمونه خروار :
  امده تاریخ ایران را دوباره نویسی میکند
  از اشغال سفارت امریکا که نقطه عطف بحران امریکا ستیزی و روسی شدن ملاها و سرکوب تمام جریانهایی که روسی نبودند و یا لیبرال و هوادار غرب بودند هیچ سخنی بر زبان نمی اورد .
  از اعدام و کشتن خانم دکتر فرخ رو پارسا و هویدا و سران ارتش و کارگزاران رژیم شاه و هلهله و تشویق رفقای خودش ، چریک های فدایی و توده ای های جاسوس روس در پای چوبه دار هیچ سخنی نمی گوید . از کودتای ۶۰ علیه تنها رئیس جمهوری که منتخب اتحاد فقهای روسی با مارکسیست های و ملی مذهبی ها نبود ، نمی گوید . از تظاهرات جبهه ملی و ایستادن ان در برابر لایحه قصاص که بهترین وسیله برگرداندن همه مدرنیسم شاه به ارتجاع سیاه و الوده کردن قوه قضائیه مملکت به سبک شوروی گردید ، نمی گوید . کشتار مجاهدین از ۶۰ تا ۶۷ را ندیده می گیرد ، کشتار ۶۷ را بزرگ میکند ، چون در ان چند تا توده ای و فدایی جزء ( رهبران انها از جمله همین خانم که زنده هستند و متحد ملاها در امریکا ستیزی ) هم در اثر یک اشتباه جاسوسی روس ها که لو رفت و جاسوس شوروی و انگلیس در رفت به انگلیس ، و رهبران فدایی و توده ای داخل مجاهدین کشته شدند را در خود دارد . البته انهایی از این فدایی و توده ای که به دستور حزبی کیانوری گوش نکردند ، مشمول این مکافات شدند و اینکه کیانوری خائن در اثر بده بستانها با شوروی و ملاها به موقع اینها را مطلع نکرد و چون دوجانبه بازی میکرد نتوانست به انها بگوید اصل ماجرا ساخت شوروی است و این ملاها برادران و رفقای روسی ما هستند و به زودی مملکت روسی می شود .
  در کودتای نوژه که نقشه ای کاملا روسی بود برای اینکه ارتش نابود شود ، چون اینها شعار انحلال ارتش می دادند و سپاه پاسدران به سلاح سنگین مجهز شود ! شوروی که قبلا با ملاهای روسی و جاسوسان مارکسیست اسلامی روسی و قذافی و اسد و ناصر و کوبا و فلسطینی در حکومت متحد و رخنه کرده بود ، به گفته عمویی از مزدوران حزب توده ، به توده ایها اطلاع می دهد که کودتایی در جریان است و تمام اطلاعات انرا به رفسنجانی می دهد که مامور انها در میان ملاها بود و انها مثلا کودتا را کشف و بهترین رزمندگان تربیت شده در ارتش امریکایی شاه مخصوصا نیروی هوایی را دستگیر اعدام و زندانی میکنند تا بعد صدام بتواند به ایران حمله کند و کرد ، همین بنی صدر که اینها او را جاسوس سیا می دانند ، رفت تعدادی از انها را ازاد کرد که هنوز اعدام نشده بودند . بعد ها ملاها انها را هم کشتند .
  از ماجرای طبس و دخالت جنگ الکتونیکی روس ها هم نمی گوید .
  از همکاری مارکسیست ها با دولت های موسوی ، رفسنجانی ، روحانی هم نمی گوید
  از اینکه پوتین اولین رئیس جمهور خارجی بود که احمدی نژاد را به حضور پذیرفت و نقش روس ها در به قدرت رساندن مسیح چهره انها خامنف هم نمی گوید .
  از جنگ روسی در سوریه و کشتار ملیونی و اواره کردن مردم هم توسط سپاه روسی و ملاهای روسی چیزی نمی گوید .
  از اینکه۵۸۰ میلیارد دلار ذخیره ارزی کشور رفته برای اشغالهای اتمی ، موشکی ، جنگ سوریه ، ولخرجی در ونزوئلا ولبنان و یمن و غزه و بولیوی مورالس و ارتگا و کوبا هم چیزی نمی گوید
  از اینکه رفقای او از طریق المان و ونزوئلا و ترکمنستان و اربیل برای ملاهای روسی پول شویی میکنند چیزی نمی گوید .
  از معاملات پشت پرده و گاهی علنی تروریست های کرد با ملاها و اسد چیزی نمی گوید .
  اما به کانادا حمله میکند ، انرا دشمن اصلی مردم ایران بعد از دموکرات ها ، جمهوری خواهان امریکا ، فرانسه ماکرون میداند
  با کاسترو و اسد و صدام و قذافی و مورالس و ارتگا و لوکاشنکو و مادورو و چاوز و حتی کیم سپماتی دارد .
  رفیق او در رادیو زمانه هلند! ماکرون رئیس جمهور فرانسه را قاتل معرفی میکند .

دکمه بازگشت به بالا
نیازمندیهای ایران جوان 

Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست