زنانزنان - زیبایی

گپ دوستانه با نیکول کیدمن 

 

در مینی سریال The Undoing  شبکه HBO، که پخش آن 25 اکتبر آغاز می شود، نیکول کیدمن نقش گریس فریزر، یک درمانگر ساکن منهتن را بازی می کند که زندگی با نظم و ترتیب او ناگهان با خشونت زیر و رو می شود. گریس زنی است که نیکول بارها نقش اش را بازی کرده است. زنی که از دیدنش خسته نمی شویم. زنی که بازیگر هم اکنون 53 ساله، اسرار بیشتری را درباره او برملا می کند. 

کیدمن در سریال درام موفق دروغ های کوچک بزرگ یا Big Little Lies شبکه HBO ، نقش سلست رایت را بازی کرد. این مجموعه بر اساس رمان سال 2014 لیان موریارتی ساخته شد و اولین بار در سال 2017 به نمایش در آمد. مجموعه توسط دیوید ای.کلی، نویسنده و تهیه کننده The Undoing ساخته شده است.

دیوید مارچیز، از نیویورک تایمز گفتگویی را با کیدمن انجام داده است. در اینجا چکیده ای از این مصاحبه جالب ارائه می شود. 

  • از رابطه چند ساله با مخاطب خود بگویید؟ 

اگر خیلی به آن فکر می کردم، احتمالا کارهایی که تا به حال انجام داده ام را نمی توانستم انجام بدهم. نگران نظرات مردم و اینکه مرا فردی عجیب و غریب بدانند، می شدم. این یک ایده ترسناک است. ایده اهمیت دادن به افکار مردم را می گویم. البته اکنون در جامعه قضاوت بسیار زیادی وجود دارد. به عنوان یک بازیگر باید امکان بی تاثیرکردن این قضاوت ها را داشته باشید.  

  • بازی شخصیت سلست در شوی Big Little Lies و همچنین گریس در The Undoing، به جسارت جنسی نیاز دارد، که شما از آن برخوردار هستید ولی بسیاری از بازیگران همسطح شما خیر. آیا گمان می کنید اینگونه قضاوت ها باعث کمرنگ تر شدن جسارت جنسی در هالیوود بشود؟ 

هنگامی که با استنلی کوبریک کار می کردم، گفت که از من انتظار برهنگی کامل را دارد. در ابتدا ابراز تردید کردم تا بالاخره با همدیگر به توافق رسیدیم. قرار شد او صحنه های عریان مرا قبل از افزوده شدن به فیلم به من نشان بدهد. این باعث شد خودم را ایمن احساس کنم. هیچ کدام از صحنه ها را رد نکردم. هدف از مشاهده آنها این بود که مطمئن بشوم، هیچ کس به برهنگی ام نمی خندد! 

 

 

  • آیا زمانی بوده که متوجه بشوید زندگی را تجربه کردن از طریق کارتان ناسالم است؟ 

من در 14 سالگی کارم را شروع کردم و اولین بوسه را روی صحنه تجربه کردم. نمی توانم بگویم که ناسالم بود. آیا شما به جهان های موازی اعتقاد دارید؟ من اخیرا فیلم تنت را دیدم. اگر حق انتخاب داشتم گمانم بازیگر نمی شدم. اما کشش به سمت آن آنقدر قدرتمند است که یک انتخاب تلقی نمی شود. زندگی واقعی چیست؟ این ایده که در کنار فرزندانم و عزیزانم حضور نداشته باشم، ویران کننده است. در بستر مرگ، ایده حرکت کردن به یک قلمرو دیگر ترسناک است. 

  • شما بارها به کوبریک اشاره کرده اید. واضح است که کار با او در Eyes Wide Shut برای شما مهم بود. آیا با توجه به اینکه شما و تام کروز در خارج از صحنه نیز یک زوج بودید، تجزیه و تحلیل روانشناختی که کوبریک از نقش هایتان از شما انتظار داشت، برایتان مشکل ساز نبود؟ 

خیر. ما دوست داشتیم با او کار کنیم. ما دو سال روی فیلم کار کردیم. دو فرزند داشتیم و در یک تریلر که کنار محل فیلمبرداری مستقر شده بود، زندگی می کردیم. اغلب ماکارونی درست می کردیم چون استنلی دوست داشت گاهی با ما غذا بخورد. ما با بزرگترین فیلمساز کار می کردیم و درس های مهمی درباره زندگی خود و زندگی در صحنه فیلمبرداری می آموختیم. به خیال یک کار 3 ماهه به محل فیلمبرداری آمدیم. اما یک سال یا یک سال و نیم طول کشید. کار کردن با استنلی عذاب آور نبود. او در کارش سخت گیر بود. یادم هست گاهی روی کف دفتر او می نشستیم و گپ می زدیم و فیلم حیات وحش نگاه می کردیم. 

  • چه چیز درباره بازیگری رضایت شما را جلب می کند؟ 

عجیب است ولی بسیاری از افراد با بالا رفتن سن و سال، از آن وحشت می کنند. اما آرزوی من روبرو شدن با چالش های جدید است، چه در تربیت بچه ها، روابطم و همچنین کارم. درد و سختی را تحمل می کنم، چون باعث می شود خودم را زنده احساس کنم. توانایی من در عشق ورزیدن بسیار عمیق است؛ عشق من به فرزندانم و به مادرم که 80 ساله است و مایل نیستم هرگز از دستش بدهم. 

  • در جایی خواندم که گفته بودید در نقش هایتان به دنبال ریسک کردن هستید. چه چیز در مورد گریس فریزر خطرناک و ریسکی بود؟ 

مطمئن نیستم اگر کلمه ریسک را به کار برده باشم، ولی باید بگویم خودم را همیشه در موقعیت هایی قرار داده ام که در آنها راحت نبودم. 

***

نیکول مری کیدمن، متولد 20 ژوئن 1967، بازیگر و تهیه‌ کننده استرالیایی است. او در هونولولو، هاوایی و در حالی که والدین استرالیایی او با استفاده از ویزای دانشجویی به ‌طور موقت در ایالات متحده اقامت داشتند به دنیا آمد. پدر او، آنتونی کیدمن، یک زیست‌ شیمی ‌دان، روان ‌شناس بالینی و نویسنده بود که در سن 75 سالگی به دلیل سکته قلبی در سنگاپور فوت کرد.

 نیکول کیدمن تاکنون چندین جایزه از جمله یک جایزه اسکار، دو جایزه امی، یک جایزه بفتا، چهار جایزه گلدن گلوب و خرس نقره‌ ای برای بهترین بازیگر زن دریافت کرده ‌است.

کیدمن حرفه بازیگری خود را در سال 1983 در استرالیا و با فیلم کریسمس بوش آغاز کرد. پیشرفت حرفه ای او در سال 1989 با بازی در فیلم مهیج سکوت قبرستانی و مینی ‌سریال تلویزیونی بانکوک هیلتون آغاز شد. اولین حضور او در هالیوود در سال 1990، در فیلم مسابقه ‌ای روزهای تندر بود که در نقش مقابل تام کروز قرار داشت.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست