علم و دانش

گوگل و لیوایز کاپشن هوشمند ساختند

آستین چپ کاپشن جین Levi’s در ظاهر کاملا معمولی به نظر می رسد. اما اگر دست راست تان را روی بخش خاصی از پارچه به طرف بالا بکشید، یک گوینده روبات ساعت را از طریق گوشی Bluetooth به شما اعلام خواهد کرد. حال اگر دست تان را از بالا به پایین بکشید (مشابه وقتی که می خواهید آستین تان را تمیز کنید)، Google Assistant به کار می افتد و وضعیت هوا را اعلام می کند. جالب است، اینطور نیست؟ 

ساخت این کاپشن، بخشی از پروژه گوگل به نام Jacquard است. داخل آن حسگرهایی قرار داده شده که با بدن واکنش نشان می دهند. البته همانطور که گفته شد شکل ظاهری این لباس همانند سایر ژاکت ها طراحی شده است. 

نمونه اولیه آن اکتبر 2017 به فروش گذاشته شد. طی دو سال گذشته، Google و Levi’s به میزان قابل توجهی آن را بهبود بخشیده اند. یکی از مهمترین تغییرات صورت گرفته در مدل جدید، کوچک تر شدن تگ است. می توان تگ های کوچکی که Jacquard Tag نام دارند، را در آستین قرار داد و آن را به تلفن هوشمند وصل کرد. در واقع تگ آستین ژاکت را به یک صفحه نیمه لمسی تبدیل کرده تا به کمک آن برخی از کارها را بدون بیرون آوردن گوشی از جیب یا کیف انجام داد. تگ از ژست های حرکتی نیز پشتیبانی کرده و می توان با ضربه زدن روی آستین یا پوشاندن کامل آن با دست، کارهای مختلفی مثل گوش دادن به موزیک یا پاسخ دادن به تماس های تلفنی را انجام داد. همچنین می توان آدرس یا زمان تقریبی رسیدن به مقصد (ETA) را دریافت کرد، وضعیت ترافیک را شنید و یا از فاصله دور شاتر دوربین گوشی را به کمک ژست های حرکتی کنترل کرد.

کاپشن هوشمند جدید Jacquard با شروع قیمت 198 دلار به بازار عرضه شده و قیمت آن با توجه به ویژگی ها تا 248 دلار بالا خواهد رفت. این محصول پاییز سال جاری میلادی در کشورهای انگلستان، آمریکا، استرالیا، فرانسه، آلمان، ایتالیا و ژاپن به بازار عرضه خواهد شد.

 

 

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!