اخباراخبار کانادا

گله آموزگاران از استرس طاقت فرسا و فشار کاری بی پایان 

 

کانادا- به نقل از سی بی سی: کلاس های درس پاییز امسال با پاییز هر سال متفاوت می باشند و این آموزگاران هستند که فشار مضاعف ناشی از پاندمی کووید-19 را متحمل شده اند. 

لیزا لویتان، معلم مقطع ابتدایی شاغل در اداره آموزش و پروش اتاوا-کارلتون می گوید: فشار کاری بی پایان است. امسال فرصتی برای نفس کشیدن نیست. فرصتی برای آماده سازی وجود ندارد. حتی وقت خوردن ناهار ندارید. 

این احساس نزد بسیاری از همکاران لویتان مشترک است. وی می گوید: همکارانم نزد من از استرس زیاد شکایت می کنند. آنها از خواب و خوراک کافی برخوردار نیستند. برخی مرخصی یک ساله بدون حقوق گرفته اند، زیرا این شغل را دیگر مناسب خود نمی دانند. من عاشق کارم هستم. اما این اولین بار است که به فکر مرخصی یک ساله افتاده ام. 

خبرنگاران CBC، پرسشنامه ای را برای 22 هزار نفر از کارکنان مدارس در شرق انتاریو، نووا اسکوشیا، نیوفاوندلند و لابرادور، پرینس ادوارد و نیوبرانزویک ارسال کردند. 2 هزار نفر از ایشان به پرسشنامه حاوی سوالاتی درباره نحوه اجرا شدن مقررات حفظ فاصله فیزیکی در کلاس های درس و همچنین سوالاتی در مورد قصد آنها برای ادامه این شغل و یا ترک آن، پاسخ دادند. 

اندکی بیش از 70 درصد از پاسخ دهندگان (از مقطع آمادگی تا دبیرستان)، حفظ فاصله فیزیکی بین دانش آموزان را بسیار دشوار و حتی غیرممکن دانستند. 

 

 

یک سوم از شرکت کنندگان در نظرسنجی نیز اعلام کردند که به ترک شغل تدریس فکر می کنند. 

با اینکه تعداد مبتلایان به کووید-19 در استان های کانادا، متفاوت است، اما بسیاری از شرکت کنندگان در نظرسنجی، نگرانی های مشترک را ابراز کرده و از استرس و فشار کاری شکایت داشتند. 

با اینکه دانش آموزان به کلاس های درس بازگشته اند، اما بسیاری از مردم هنوز نحوه جدید اداره کلاس ها را درک نکرده اند. شیوه تدریس تغییر کرده است و آموزگاران و دانش آموزان بایستی بتوانند خود را با وضعیت جدید هماهنگ کنند. 

به گفته لیزا بایرامی (روانشناس) اگر آموزگار استرس داشته باشد، این استرس به دانش آموز منتقل می شود. به همین دلیل، سلامتی آموزگاران بایستی در اولویت قرار بگیرد. 

با اینکه قبل از پاندمی نیز، فشار کاری مضاعف بر آموزگاران وارد می شد، اما پاندمی باعث شده آموزگاران مسوولیت های بیشتری را به عهده بگیرند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
نیازمندیهای ایران جوان 

Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست