علم و دانش

گشایش هتل خرس قطبی در چین: هم خشم، هم استقبال

 

افتتاح هتلی جدید در چین با به نمایش گذاشتن دو خرس قطبی زنده با انتقادات فراوانی روبه ‌رو شده است. این هتل که بخشی از پارک تفریحی Harbin Polarland در استان شمال شرقی هیلونگ جیانگ است، خود را نخستین هتل خرس قطبی در جهان خوانده که مهمانان 21 اتاقش در همه حال و 24 ساعت شبانه روز می‌ توانند این حیوانات در حال انقراض را تماشا کنند. 

حساب کاربری هاربین پولارلند در پستی که روز 11 مارچ به اشتراک گذاشت گفت: چه در حال خوردن باشید چه بازی یا در حال خواب، خرس‌ های قطبی شما را همراهی می‌ کنند.  

به نقل از ایندیپندنت، تصاویر و ویدیوهایی که در رسانه‌ های دولتی چین منتشر شده است، خرس‌ های قطبی را در یک محوطه بسته زیر نور گرم چراغ و احاطه شده با یخ مصنوعی در یک حوض کوچک آب نشان می‌ دهد. 

یانگ لیوُ، سخنگوی این پارک تفریحی به خبرگزاری رویترز گفت که محوطه داخلی هتل تنها بخشی از محل زندگی خرس‌ هاست و این دو حیوان می ‌توانند در دمای مساعد و کیفیت خوب هوا از این محوطه خارج شوند. تمام اتاق‌ های این هتل برای دوره آزمایشی آن رزرو شده است. بهای هر اتاق بین شبی  208 تا 252 پوند است. 

سازمان‌ های حمایت از حیوانات در قبال این الگوی تجارتی که حیوان را از محیط زیست طبیعی ‌اش دور می ‌کند و در ویترین قرار می‌ دهد، به شدت واکنش نشان داده ‌اند.  

 

 

جیسون بیکر، معاون ارشد گروه حمایت از حیوانات پِتا می‌ گوید: خرس‌ های قطبی متعلق به قطب شمال ‌اند نه باغ وحش یا جعبه‌ های شیشه ‌ای و آکواریوم‌ ها. خرس‌ های قطبی در طبیعت 18 ساعت در روز فعالند و در هزاران کیلومتر تردد میان لانه‌ هایشان از زندگی واقعی لذت می‌ برند. 

یک سخنگوی شبکه حمایت از حیوانات در چین که نخواست هویتش فاش شود، به خبرگزاری فرانسه گفت: نقایص موجود در قوانین حمایت از حیوانات در چین به واحدهای بازرگانی اجازه می‌ دهد بدون نگرانی از قانون آن‌ ها را مورد سوءاستفاده قرار دهند. 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

 1. سرکوب صدای مخالفان؛ مسکو شبکه‌های اجتماعی را به دادگاه می‌کشاند
  https://per.euronews.com/2021/04/02/how-russia-trying-to-control-social-media-as-part-of-opposition-crackdown?utm_source=gooya.com&utm_campaign=feeds_allthemes&utm_medium=referral
  وزیر خارجه روسیه از «نژادپرستی» علیه سفیدپوستان در آمریکا ابراز نگرانی کرد
  https://www.peykeiran.com/Content.aspx?ID=225831
  زیر این جنجال قلابی مارکسیست های روسی علیه چین ، لاوروف دارد میا ید تهران تا یک ترکمان چای دیگر امضا کند ، همه ساکتند .
  قابل توجه باندهای روسی ، همکاران و لابی های اصلی پوتین ، ویتنام ، ملاهای روسی ( که حالا جملگی ضد چین شده اند ، – نه چون با دولت سرمایه داری مافیایی کمونیستی روسیه و چین و ویتنام مخالفند ،
  – بلکه چون منافع روسیه برای انها از منافع چین مهمتر است ،
  – بعلاوه نمی خواهند ملاهای روسی حتی فکر پیروی از سرمایه داری و اجازه ورود سرمایه امریکایی و کره جنوبی ، زیر سر نیزه دولت دیکتاتور مثل چین و ویتنام را هم بکنند)
  همین کسانی که حامی دیکتاتوری روسی و دیکتاتورهای جنایت کاری مثل اسد ، کیم ، مادورو، لوکاشنکو ، نگوین ویتنام ، کاسترو ، هستند :
  امثال فرج سرکوهی فدایی تروریست ، امیر طاهری ، منصور ، نوریزاده ، بقراط ، تابان ، نیکفر ، کشتگر ، فتاه پور، من و تو ، ایران اینترنشنال ، ایندیپندنت فارسی ( راشا تودی و الجزیره امارات و عربستان و مصر) ، و سایت های امنیتی ملاهای روسی و باند سیاه رفسنجانی (مردم ریپورت ،ایران پرس نیوز ، میهن ، مشروطه ، کیهان لندن ….)
  ۱) دیروز لاوروف برای سفید پوستان امریکا ( البته انهایی که به کنگره امریکا به روش لنین در ۱۹۱۷ حمله بردند برای کودتا علیه دموکراسی ، کیو عنان مبتلا به تئوری توطئه هایی که ا زمرکز اف اس بی FSB و دفتر اورو اسیای پوتین و سایبر میلیشیای جین پینگ میا یند ، انتی فاهای انارشیست و مارکسیست های روسی در امریکا ) و حقوق بشر انها , اشک تمساح میریخت ،
  ۲) امروز حتی رسانه های روسی پوشش دهنده اعتراضات نسل جوان روسیه را هم مثل قاضی صلواتی به بیدادگاه های استالینیستی می کشاند ،
  ۳) جین پینگ که عملا همان دیوار چین مائو را از نظر ممانعت از گردش اطلاعات ، ازادی های سیاسی ، فرهنگی ، عقیدتی ، حقوق بشر دور چین کشیده ( با اینترانت بریده از جهان و نصب میلیونها دوربین مدار بسته و کنترل مردم چین مثل پیش بینی جرج ارول در کتاب ۱۹۸۴ زندگی و حریم خصوصی مردم را کنترل جهنمی میکند ) وبا تشکیل سرمایه داری مافیایی تحت کنترل حزب کمونیست (با دوپینگ از سرمایه داری و سرمایه داران غربی و بازی با نرخ ارز ) به قیمت برده داری کارگری ، چینی ، برای لقمه ای نان ، مقداری حشره خواری و خوردن خفاش و سوسک و عقرب برای اکثریت فقیر ، اما زندگی با ظاهر غربی برای پیروان و رهبران حزب کمونیست که مثل سپاه و اقازاده ها میلیاردر شده اند ، را زرورقی کرده روی نظام قلابی استعمارگر خودش کشانیده و دنبال غارت کشورهای غارت شده و دزدیدن ته مانده انها و پیش دزدی دستمزدهای آینده جوانان ان که بدهکار بدنیا امده و بدهکارتر خواهند مرد ، هست )
  ویتنام نا کارامد ورشکسته از نظام کمونیستی روسی و چینی ، ناچارا راه چین و روسیه امروز را در پیش گرفته به سرمایه داری غرب اجازه داده بیایند با استثمار کارگر ارزان ویتنامی ( بدون حقوق مساوی که هیچ ، با یک دهم کارگر نظام های دموکراسی غربی ) در انجا سرمایه گزاری کنند . حشره خواری ، زندگی روستایی ساده کم هزینه ، وسیله نقلیه تا حد اکثر موتور و دوچرخه برای مردم ، و البته کارگزاران حزب مافیایی کمونیست شبیه سرمایه داران غربی زندگی میکنند ، نگوین هم یک پاش تو کاخ سفید هست ( اوباما ، ترامپ ، پرزیدنت بایدن ، سناتور مک کین ، .. فرقی نمیکند ، ما را از ورشکستگی سوسیالیستی پدر خوانده روس و چین نجات دهید , لطفا) ، یک پایش در رژیم های ورشکسته رفیق ، برای ملاها هم پول شویی میکند . ازادی اطلاعات و گردش ازاد اخبار ، در انجا به اندازه ای محدود است که مردم ویتنام وقتی با چین کمونیست جین پینگ دچار احساسات ضد چینی شدند ، به کارخانه های کره جنوبی و ژاپن اشتباها حمله کردند ! تا جایی که کارخانه های مزبور که برای نجات مردم ویتنام از فقر و گرسنگی با اجازه دولت کمونیستی امده اند و خود قربانی امپریالیسم چینی هستند مجبور شدند روی درب کارخانه بنر نصب کنند که : هی (یابوهای بسیجی کمونیست) ، ما ژاپنی هستیم ! نه چینی ! (داخل پرانتز از من است ) . نارضایتی ، تنوع افکار ، چند صدایی ، رای گیری ، ازادی مردم در انتخاب لباس و ارایش و فکر و سلیقه و روش زندگی هم که در این نظامها اصلا وجود ندارد ( فکر انهم دهه ها سرکوب و نابود شده ) که بخواهند مثل ملاها نگران تولید انقلاب به واسطه ان باشند ، یا نیروی عظیمی برای سرکوب ان لازم داشته باشند . کامپیوتر و ماهواره و اینترنت و سلفون چنان تعدادش محدود ، کنترل شده ، و برای اکثر مردم امکان خرید ان هم وجود ندارد ، بین خوردن حشره و سلفون یکی را باید انتخاب کنند . مهاجرت و سفر خارجی هم به دلیل فقر حتی اگر حزب کمونیست اجازه دهد وجود ندارد. فوقش بروند چین و کره شمالی . اینها صورت مساله را پاک کرده اند .
  مردم ایران صورت مساله را از زمان شاه و به دلیل وجود پولهای نفتی در ذات فرهنگی خود دارند ، به همین دلیل ملاها و لابی ها و جاسوسان توده ای فدایی روسی انها دچار مشکل بسیار بزرگی هستند در امریکا ستیز کردن مردم ایران و عادت دادن انها به خوردن سوسک و عقرب و کرم ، نداشتن لپ تاپ و سلفون ، دور بودن از هنر و فرهنگ و ازادی بیان غربی ، رها کردن دموکراسی و رویای امریکایی به جا مانده از زمان شاه و انچه در ماهواره و اینترنت نسبتا بازتر فعلی ایران میبینند . به همین دلیل مؤتلفه انگلیسی هم با چپ روسی کوپونیستی موسوی و مزدوران پوتینیست رفسنجانی به کمک خامنف و روحانف امده اند تا ایران را کره شمالی یا ویتنام کنند و همین اینترنت نیم بند فیلتری فعلی را هم مثل چین کنند. ملی مذهبی ها هم که چرخ پنجم نظام روسی هستند ، وقت رای دادن و خایه مالیدن و التیام تورم خایه رهبر از خشم رهبر به ساسی مانکن و امریکا و واکسن فایزر ، سر صف حاضرند ، زن و بچه شان را گذاشته اند ایران گروگان سرسپردگی (نرگس محمدی) ، مردهاشان امده اند امریکا و اروپا برای خامنف و پوتین و کوبا به جندگی سیاسی مشغولند ، همراه با فدایی و توده ای .
  با زسخن به درازا کشید . منظور نهایی من این است :
  فرهنگ ایرانی :
  1) نه با دیوار چین سابق ، نه با دیوار چین نامرئی فعلی ( اینترانت و دوربین های مدار بسته و زندگی حشره ای اکثریت )
  2) نه با نظام کمونیستی دولت سرمایه دار تک حزبی سابق (شوروی ، چین ، ویتنام) ، نه شتر گاوپلنگ روسی فعلی پوتین ( موشک ، اتم بازی ، تروریسم بین المللی ، دخالت در کشورهای دیگر ، شیمیایی ، سرکوب سیاسی مخالفین دگر باش و دگر اندیش ، سرمایه داری مافیایی طبقه حاکم نومان کلاتورایی ، باج دادن به روسیه و چین و امریکا ستیزی هم به مثابه استراتژی هم تاکتیک ، دستگیری و مسموم کردن مخالف ، ممانعت از مشارکت مردم در انتخابات ، برگزاری انتخابات استصوابی مدیریت شده ، …)
  3) نه با نظامهای درمانده ورشکسته کمونیستی ویتنام و کوبا (که با زرورق سرمایه داری غربی نوع بدلی از ان را به قیمت استثمار مردم و تحمیل زندگی حشره خواری و حد اقل برخورداری از ظواهر تمدن و راضی شدن به ربنای شجریان ، کلنل دولت ابادی ، فیلم های حاتمی کیا و رسول اف و مخملباف و خوانندگان رپ سیاه کلیست ، نداشتن سلفون و دسترسی نداشتن به فرهنگ و هنر و استایل زندگی ممتاز غربی ، رواج تن فروشی ارزان به توریست ها را می خواهند به عنوان نرمال ! جدید به انها بچپانند . در حالیکه رهبران حکومت ، فرزندان انها در ناز و نعمت غربی و زندگی پر زرق و برق امریکایی و اروپایی هم در داخل ، هم در خارج ، غرق هستند . )
  با هیچ کدام اینها سازگارنیست .
  اینرا هم ملاهای روسی ، هم لابی های انها در تلویزیون من و تو و ایران اینترنشنال و کیهان لندن و ایندیپندنت فارسی و کوفت و زهر مارهای روسی و چینی و ویتنامی دیگر ، از سرتان بیرون کنید
  حتی اگر مزدورانی مثل بقراط و امیر طاهری و منصور و نوری علا و … بخواهند انرا با لایه ای از سلطنت طلبی منحل شده در مارکسیسم لنینیسم روسی و جمهوری های مادام العمر ورشکسته روسی مثل اسد و مادورو و کاسترو شوگر کوتینگ (sugar coating)کنند به سبک خیانت کارانه توده ایها . چون در فارسی ضرب المثلی هست که می گوید : “تو را با یک من عسل هم نمی توان خورد “

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست