صفحه اصلی / اخبار / گزارش دو مورد ابتلای سگ ها به آنفلوانزا

گزارش دو مورد ابتلای سگ ها به آنفلوانزا

Behnam Marfou

ویندزور/انتاریو-  یک گونه آنفلوانزای سگی به شدت مسری در بخش هایی از آسیا، آمریکا و کانادا شیوع پیدا کرده است. دو سگ خانگی در Essex County انتاریو، به ویروس H3N2 مبتلا شده اند. دو سگ دیگر نیز علائم آلودگی به ویروس را بروز داده، اما ابتلا به عفونت ویروسی نزد آنها تایید نشده است.

مقامات درمانی کانادا می گویند که این سگ ها از کره جنوبی و از طریق آمریکا وارد کانادا شده اند. نشانه های ابتلای آنها به بیماری تنفسی یک روز پس از ورود آنها به کشور و در حین معاینه توسط پزشک، مشاهده شد. گروه کوچکی از سگ هایی که با دو سگ مبتلا تماس نزدیک داشتند نیز نشانه های خفیف ابتلا را بروز داده اند.

کارشناسان بهداشتی تاکید کردند که سگ های بیمار، خطری برای انسان ایجاد نمی کنند. آنها در عین حال نگرانند که سگ های مبتلا به H3N2 نوع سگی، به ویروس نوع انسانی آن نیز مبتلا شده و ترکیب این دو گونه، به ساخته شدن یک ویروس جدید و قدرتمند منجر بشود.

تشخیص ابتلا به آنفلوانزا نزد سگ ها آسان نیست. زیرا علائم آن مشابه سایر عفونت های تنفسی از جمله عفونت باکتریایی <سرفه سگی> یا kennel cough است.

اگر به ابتلای سگ خود به آنفلوانزا مشکوک هستید، بایستی ابتدا با پزشک متخصص حیوانات تماس بگیرید، تا پزشک با اقدامات احتیاطی، آمادگی معاینه حیوان را به دست بیاورد. مسلما بردن حیوان به مطب، بدون اطلاع قبلی پزشک، سگ های دیگر حاضر در مطب را در معرض خطر قرار می دهد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *