اخباراخبار کانادا

گزارشات نگران کننده از افزایش خشونت خانگی طی دوران پاندمی 

 

 

کانادا- موج دوم پاندمی کووید-19، موج فزاینده موارد خشونت خانگی را متوقف نکرده است. کارشناسان هشدار می دهند که استرس زندگی در لاک داون، جان قربانیان را در معرض خطر قرار می دهد. 

ایوون هاردینگ، از مدیران سازمان کانادایی حمایت از زنان قربانی خشونت  یا Assaulted Women’s Helpline گفت در فاصله 1 سپتامبر تا 31 دسامبر سال گذشته 20 هزار و 334 تماس با سازمان گرفته شد. در حالی که در مدت مشابه سال قبل از آن، 12 هزار و 352 نفر با سازمان تماس گرفتند.  

وی گفت: اینکه بدانیم زنان زیادی وجود دارند که در چنین وضعیت واقعا نابسامانی بسر می برند، بسیار ناراحت کننده است. با اینکه آنها قبلا نیز از حمایت های محدود برخوردار بودند، اما حداقل راه گریز داشتند. فرصت خروج از خانه برای دریافت کمک، مانند سفرهای روزانه برای بردن و آوردن بچه ها از مدرسه، به دلیل پاندمی و تعطیلی ها از بین رفته است. دسترسی به دوستان و بستگان نیز قطع شده است.  

هاردینگ گفت حجم تماس ها با سازمان، تقریبا بلافاصله با اعمال شدن مقررات لاک داون در کانادا، افزایش یافته است. 

 

 

از اول آوریل تا 30 سپتامبر 2020، این مرکز 51 هزار و 299 تماس دریافت کرد. در حالی که تعداد تماس ها در سال قبل از آن 24 هزار و 10 مورد بود. 

هاردینگ گفت حجم تماس ها تقریبا بلافاصله با قفل شدن مناطق کانادا افزایش یافت.

پلیس نیز شاهد افزایش گزارشات و شکایات مربوط به خشونت خانگی بوده است. داده های موجود نزد 17 نیروی پلیس در سراسر کشور، حاکی از افزایش حدود 12 درصدی تماس های مربوط به درگیری های خانوادگی بین ماه های مارچ و جون 2020 در مقایسه با دوره مشابه در سال 2019 است. 

پلیس انتاریو اطلاعات مربوط به موارد خشونت های خانگی را منتشر نکرده است، اما گروهبان جولی راندال – متخصص در موارد خشونت خانگی توسط همسر یا شریک زندگی – افزایش اندک شمار تماس ها با آن اداره را تایید کرد. 

وی در گفتگو با کندین پرس گفت: خشونت از سوی همسر یا شریک زندگی و بیماری روانی اغلب ارتباط تنگاتنگ با یکدیگر دارد. مسلما پاندمی بر سلامت روانی افراد تاثیر منفی داشته است. 

رندال در عین حال خاطرنشان کرد که آمار منتشر شده به احتمال زیاد دقیق نیستند، زیرا بسیاری از موارد خشونت و آزار خانگی مسکوت می مانند و به پلیس گزارش نمی شوند. وی گفت: آمارها نشان می دهند که تعداد تماس ها با پلیس از مواردی که واقعا در جامعه رخ می دهد، کمتر است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست