اخباراخبار کانادا
موضوعات داغ

گرایش کانادایی ها به حزب سبز به زیان ترودو و سینگ، به نفع اندرو شیر

بریتیش کلمبیا- در پایان انتخابات میاندوره ای Nanaimo-Ladysmith بریتیش کلمبیا، نامزد حزب سبز به نام پاول منلی با کسب 37.3 درصد آرا پیروز شد و به مجلس فدرال راه یافت، تا دومین نماینده این حزب در پارلمان باشد و در کنار الیزابت می قرار بگیرد.

این پیروزی تاریخی، لیبرال ها و نیودموکرات ها را نگران کرده است. نتیجه انتخابات میاندوره ای می تواند به نوعی پیش بینی روند انتخابات فدرال باشد که اکتبر امسال برگزار می شود. شیلا مالکولمسون از حزب نیودموکرات که کرسی پارلمانی را در اختیار داشت، در انتخابات 2015 تنها با کسب 33 درصد آرا انتخاب شد. در آن سال، لیبرال ها و محافظه کاران هر کدام با 23 درصد آرا در رده بعدی و حزب سبز تنها با کسب 20 درصد آرا در مکان آخر قرار گرفت. بنابراین کسب 37.3 درصد آرا در انتخابات دوشنبه 6 ماه مه می تواند موفقیتی بزرگ برای سبزهای حامی محیط زیست و بخصوص یک خبر بد برای نیودموکرات ها باشد که کرسی حوزه انتخابی نانایمو را از دست داده اند.

مسلما جاستین ترودو نیز از این نتیجه راضی نیست. زیرا لیبرال ها تنها 11 درصد آرا را کسب کردند تا حزبی که دولت فدرال را در اختیار دارد، چهارم شود. وضعیت لیبرال ها در بریتیش کلمبیا مطلوب نیست، زیرا آنها در حال حاضر 17 کرسی نمایندگی مجلس استان را در اختیار دارند.

نکته مهم، افزایش نسبی آرای محافظه کاران بود. آنان موفق شدند 25 درصد آرا را کسب کنند.

گرایش روزافزون کانادایی ها به حزب سبز، بخصوص اینکه برای اولین بار در تاریخ کانادا این حزب به منتقد اصلی دولت محافظه کار (در جزیره پرینس ادوارد) تبدیل شده است، می تواند سبب تقسیم شدن آرای به اصطلاح جناح چپ بین احزاب سبز، نیودموکرات و لیبرال شده و شانس محافظه کاران را بیشتر کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان