علم و دانش

گرایش روزافزون کارخانجات به استفاده از کارگران روباتیک به جای انسان

در حالی که می توان از یک کارگر روباتیک با هزینه 10 دلار در ساعت کار کشید، آیا منطقی نیست که آن را با کارگر انسانی جایگزین کنیم؟ این منطق بسیاری از مدیران کارخانجات تولیدی است که در چند سال اخیر، به دلیل افزایش حداقل حقوق و دستمزد کارگران خود، با مشکل مالی روبرو شده اند. 

بسیاری از کارخانجات، برای افزایش بهره وری و کاهش هزینه ها به کرایه کارگران روباتیک روی آورده اند. شرکت Formic Technologies که اخیرا موفق شد 5 میلیون دلار سرمایه را جذب کند، روبات های مختلف را تولید کرده و آن ها را با نرخ ساعتی یا ماهانه به مشتریان کرایه می دهد. 

یکی از مشتریان پر و پا قرص روبات های کارگر شرکت Westec Plastics مستقر در لیورمور – کالیفرنیا است و تا کنون 3 روبات را از شرکتی به نام Rapid Robotics کرایه کرده است. این شرکت در ازای هر ربات ماهانه 3750 دلار (به مدت یک سال) و سپس 2100 دلار (از سال دوم) شارژ می کند. اما تمی باراس می گوید که این هزینه کاملا توجیه پذیر است، زیرا Westec  می تواند سالانه حدود 60 هزار دلار در هزینه ها صرفه جویی کند. 

شرکت 105 ساله Polar Hardware Manufacturing  مستقر در شیکاگو نیز برای افزایش بهره وری و کاهش ضرر و زیان مالی، سیستم های خود را اتوماتیک کرده است. این شرکت در ازای هر ساعت 10 دلار به Formic Technologies پرداخت می کند. در حالی که یک کارگر انسانی برای انجام کار مشابه، ساعتی 20 دلار دستمزد می گیرد.

 


برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست