علم و دانش

گرانی انسولین بیماران آمریکایی را روانه کانادا کرده است

گروهی از بیماران دیابتی ساکن مینه سوتا به دلیل افزایش سرسام آور قیمت انسولین در آمریکا، به کانادا سفر کرده اند تا به این داروی حیاتی دسترسی داشته باشند. کوئین نیستروم، از حامیان بیماران دیابتی و یکی از بیمارانی که با کاروان #CaravanToCanada سفر کرده است می گوید: ما نباید مجبور باشیم برای خرید انسولین ارزان 5 ساعت تا کانادا رانندگی کنیم.

قیمت انسولین در آمریکا 10 برابر بالاتر از کانادا می باشد. اعضای کاروان پس از رسیدن به Fort Frances انتاریو، بدون نیاز به ارائه نسخه از داروخانه محلی انسولین مورد نظرشان را تهیه کردند.

تراویس پالسون، یکی دیگر از اعضای کاروان، می گوید: سازنده هر دو دارو شرکت داروسازی Novo Norisk است، اما داروی NovoRapid در کانادا 30 دلار و همان دارو در آمریکا 320 دلار است. دلیل این اختلاف قیمت چیست؟

سفر جاده ای مورد اشاره در چهارچوب کمپین #insulin4all انجام شده است که برای کمک به بیماران مبتلا به دیابت نوع 1 راه اندازی شده است. از سال های 1990، قیمت انسولین بیش از 1 هزار و 200 درصد افزایش پیدا کرده است.

کوئین نیستروم، راهکارهایی را برای حل این معضل پیشنهاد می کند، از جمله تصویب قانونی برای  الزامی کردن شرکت های داروسازی به افشای شیوه های قیمت گذاری محصولات. پیشنهاد دوم ارائه انسولین رایگان به بیمارانی است که بیمه درمانی ندارند.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *