صفحه اصلی / زنان / کیت مک کینون: دانشجوی پیشین دانشگاه کلمبیا، و چهره سرگرمی ساز کنونی

کیت مک کینون: دانشجوی پیشین دانشگاه کلمبیا، و چهره سرگرمی ساز کنونی

bahman-azimi-gif

آنچه در پی می آید، گزارش لی لی آنولیک خبرنگار نشریه ونیتی فر از آخرین دیدارش با کیت مک کینون چهره سرشناس دنیای سرگرمی سازی است. چهره ای که در سال 2012 برای حضور در برنامه مستقیم تلویزیونی محبوب و معروف شنبه شب برگزیده شد، و در 2013 در آن جایگاهی مستحکم پیدا کرد.

چشم گربه ای، سبک گربه ای

کیت مک کینون بسیار وقت شناس است. کمااینکه درست سر موقع به محل دیدارمان وارد می شود. رستورانی که به سبب قولی که به او داده ام، نمی توانم نامش را ذکر کنم. وی لباسی ساده به تن دارد، و بر  رخش اثری از آرایش به چشم نمی خورد. بااینهمه روی و مویی زیبا و دلنشین دارد. او 33 ساله است، اما کم سن و سال تر به نظر می رسد.

جالب اینکه با وجودی که من خبرنگارم و طبیعتا باید پرسش هایی را مطرح کنم، به محض اینکه در جایش می نشیند، در مورد من سوال می کند. زمانی هم که می فهمد دو پسر کوچک دارم، می خواهد عکس آنها را ببیند. با خود می اندیشم او نه تنها یک جفت چشم گربه سان دارد، بلکه برخی ویژگی هایش نیز چنین هستند. بنابراین فورا درمی یابم، که باید به آهستگی، بااحتیاط و بدون هرگونه حرکت غلط، به او نزدیک شوم.  

هیلاری

کیت مک کینون تنها کسی نیست، که در برنامه مورد اشاره در قالب هیلاری کلینتون فرو رفته است. کمااینکه جنت ویوین/ جن هوکس (که در نهم اکتبر 2014 بر اثر ابتلا به سرطان حنجره درگذشت) نیز، چنین تجربه ای داشت. امی پولر هم در نقش هیلاری رقیب اوباما ظاهر شده است. اما هیلاری کیت مک کینون، همه هیلاری های دیگر را از میدان به در می کند. چراکه کیت مک کینون در این ایفای نقش، برخی ویژگی های ضد و نقیض را به کار می گیرد. بگونه ای که نتیجه هیلاری ای می شود که در عین حالی که بیننده به او می خندد، به وی علاقه هم پیدا می کند. البته هیلاری کیت مک کینون کاملا شبیه هیلاری واقعی نیست. اما نوعی ادغام بین در قالب وی فرو رفتن، و هیلاری واقعی می باشد. او برای انجام این کار به جز مهارت های دیگر، به درک و همدلی نیز نیاز دارد. خودش در این باره می گوید: من عاشق فرو رفتن در قالب سیاستمداران هستم. زیرا این کار معمولا به تصویر کشیدن زندگی خصوصی اینگونه افراد است. افرادی که کارشان ارائه تصویری از رهبریت ثابت قدم، پایدار، خوش نیت و جذاب می باشد. حال آن که نوع انسان در اعماق درون و کار خود، اینگونه نیست. وقتی در قالب هیلاری کلینتون فرو رفتن را که فردی بسیار مورد تحسین ام است آغاز کردم، احساس نزدیکی نمودن به او هم در درونم شروع شد. زیرا می کوشیدم و می کوشم، زندگی خصوصی اش را در ذهنم به تصویر بکشم.

لورن مایکل (بازیگر، کارگردان، کمدین، فیلمنامه نویس و تهیه کننده آمریکایی کانادایی تبار برنامه های تلویزیونی) در مورد این استعداد کیت مک کینون خاطرنشان می کند: او می تواند در قالب شخصیت های واقعی فرو برود، و آنها را زنده و سرگرم کننده نماید. چراکه همواره با اینگونه شخصیت هایش نوعی همدلی دارد. بنابراین حتی اگر سناریوی در مورد آنان مهربان نباشد، او هست. همین استعداد و نبوغ وی می باشد که می تواند بیننده را عاشق شخصیتی کند، که شاید خودش او را دوست نداشته باشد.

برای استفاده عموم

کیت مک کینون در خانه مادری مددکار اجتماعی و پدری مهندس معمار/ آرشیتکت در لانگ آیلند بزرگ شد. مل بروکس (کارگردان، کمدین، نویسنده و تهیه کننده آمریکایی که به سبب نوشتن فیلمنامه تهیه کننده ها جایزه اسکار بهترین فیلمنامه نویس غیراقتباسی را گرفت) در این خانواده خدا به شمار می رفت. کیت مک کینون در مورد علاقه شدید خانواده اش به این هنرمند خاطرنشان می کند: هفته ای یک بار به تماشای تهیه کننده ها می نشستیم. کریستوفر گست (بازیگر، کارگردان و سیاستمداری که همزمان شهروند انگلستان و آمریکا است) هم، برای مان همین حالت را داشت.

کیت مک کینون در دانشگاه کلمبیا درس خواند. اما در سال های آخر در آزمایش بازیگری شرکت، و پیشنهادهایی هم دریافت کرد. مساله ای که سبب شد این تفکر در ذهنش به وجود بیاید، که ورود به دنیای سرگرمی سازی کار ساده ای است. اما وقتی مدتی پولی درنیاورد، دانست که عشق آسان نمود اول، ولی افتاد مشکل ها! کمااینکه خودش می گوید: در آن هنگام به سرعت آموختم، (موفقیت اولیه) تصادفی بود. کمااینکه در ادامه مدت زیادی پول درنیاوردم.

اما سرانجام به گروه تئاتری موسوم به تیپ شهروندان درستکار پیوست. پیوستنی که به نوبه خود سبب حضورش در برنامه مورد اشاره شد. او از دوران تینا فی به این سو (به استثنای کریستن ویگ) بزرگ ترین ستاره ای است، که از این برنامه به جهان سینما راه یافت. اما کیت مک کینون را نمی توان با سایر دست اندرکاران این برنامه مقایسه کرد. زیرا از همه آنها ملایم تر، دارای حضوری دلپذیرتر، سرکش تر، هیجان آفرین تر و… است.  

نه برای استفاده عموم

کیت مک کینون عضو شبکه های اجتماعی مجازی از جمله فیسبوک، توئیتر و اینستاگرام، نیست. بنابراین مانند بیشتر نزدیک به تمامی سرشناسان عالم سرگرمی سازی هم نیست، که بتوان به طور مستقیم در دنیای مجازی به بسیاری از ویژگی هایش پی برد. کمااینکه مثلا جنیفر لارنس ستاره این دنیا به شمار می رود. چراکه با قرار دادن عکس هایی که دیگران از او می گیرند، سلفی هایی که خودش از خودش می اندازد، و اظهارات گوناگونش در مورد مسایل مختلف، این دنیا را بمباران می کند.

اما در مورد کیت مک کینون چنین نیست. کمااینکه احتمالا این مساله نخستین بار در ویکی پدیا عنوان گردید که وی اولین زن همجنسگرایی است، که برای حضور در برنامه مورد اشاره برگزیده شد. البته بعدا در سایر تارنماهای دنیای مجازی نیز، اخبار و گفت و گوهایش در این مورد انتشار یافت. همچنین در مصاحبه در یک برنامه اینترنتی هم، بر همجنسگرایی خویش صحه گذاشت. در عین حال در سالی که در مراسم جوایز امی شرکت کرد، دوست دخترش جکی ابوت را در کنار داشت.

با اینهمه دوست ندارد، در مورد مسایل خصوصی زندگی اش زیاد حرف بزند. کمااینکه زمانی که می پرسم آیا نمی خواهد در مورد مسایل خصوصی زندگی اش چیزی بگوید؟، فورا سرش را به علامت نفی تکان می دهد.

hamidreza-safipour

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *